Boş port var ne demek?

Altinumero

Decapat
Arkadaşlar bu konuda biraz bilgisizim internette araştırdım ama aklım almadı açıkçası o yüzden sizden yardım istiyorum, bugün sabah Turknet ile görüştüm ve oturduğum dairede boş port olduğunu söyledi. Evde zaten halihazırda bi internet ve telefon var, ben 2. internet olarak normalde İstanbulda olan dondurulmuş olan internetimi de bu eve nakil almak istiyorum. Boş port var demek eve yeni bir hat çekilmesine gerek yok mu demek o kısmı tam anlamadım. Babamın bildiği kadarıyla apartmandaki kutudan her eve tek hat çekilmiş ama kesin bi bilgi de değil nereden nasıl öğrenebilirim onu da bulamadım. Kısacası evimizde bi internet bağlıyken ve boş port var deniyorken nakili aldığım anda interneti kullanabilecek miyim yoksa yeni bi hat çektirmem ya da başka bi işlem yapmam gerekecek mi? Teşekkür ederim

2. internet olarak normalde İstanbulda olan dondurulmuş olan internetimi de bu eve nakil almak istiyorum. Boş port var demek eve yeni bir hat çekilmesine gerek yok mu demek o kısmı tam anlamadım.
Hayır boş port var demek babanın dediği gibi bina altında olan tüm binaya dağılan kutuda boş yer var demek oradan alabilirsin demek istemiş. Elektrikçi çağırıp o kutudan 2. interneti nereye çekeceksen oraya kablo çektireceksin.

Hayır boş port var demek babanın dediği gibi bina altında olan tüm binaya dağılan kutuda boş yer var demek oradan alabilirsin demek istemiş. Elektrikçi çağırıp o kutudan 2. interneti nereye çekeceksen oraya kablo çektireceksin.
Peki eve kaç kablo çekildiğine nereden bakabilirim bu konuda bi bilgin var mı bazı yerlerde evlere 2 3 hat çekildiğini söylemişlerdi. Cevabın için teşekkür ederim :)

Büyük ihtimal şu şekilde olacak. Boş porttan kastı sahadaki port olabilir. Firmaların bina içini görebildiklerini sanmıyorum. Sanırım senin sürecini şu şekilde işletecekler. Nakili aldığında evine Telekom ya da TürkNet ekipleri yeni bir hat çekecekler daha sonra kablo çekerek o hizmeti evine almanı isteyecekler. Binalarda genelde tek hat olur ama internet için getirdikleri kabloyu bir CAT6 kabloya bağlayarak tek dairede 2 hizmet kullanabilirsin.

Cevaplar için teşekkür ederim, geçici olarak evde duracağım için hem nakil ücreti hem kurulum ücreti hem de elektrikçiye gidecek paraya değecek mi onu düşünüyorum hala, bi yandan da 16mbit internetle

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı