Boş vakitlerde nerelerde çalışılabilir?

Emre010534

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Lisede okuyorum ve kendime motor almak istiyorum seneye. Planım hafta sonları çalışmak boş vakitlerde falan ve yaz tatilinde vs. de çalışmak. Ailemde motordan pek hoşlanmadıkları için almamı istemiyorlar. Bunun içinde para desteği vermiyorlar kendin çalış al istersen diyorlar. Bende bunun için iş aramaya başladım Yemeksepeti Express gördüm bisikletli şekilde hem bisiklet sürmeyi seviyorum hem kazancı güzel fakat giremiyorum şahıs şirketi açılması gerektiği için bende bir tanıdığı kullanarak çalışmayı düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz yapılır mı böyle bir şey veya başka iş öneriniz var mı güzel kazandıracak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Lisede okuyorum ve kendime motor almak istiyorum seneye. Planım hafta sonları çalışmak boş vakitlerde falan ve yaz tatilinde vs. de çalışmak. Ailemde motordan pek hoşlanmadıkları için almamı istemiyorlar. Bunun içinde para desteği vermiyorlar kendin çalış al istersen diyorlar. Bende bunun için iş aramaya başladım Yemeksepeti Express gördüm bisikletli şekilde hem bisiklet sürmeyi seviyorum hem kazancı güzel fakat giremiyorum şahıs şirketi açılması gerektiği için bende bir tanıdığı kullanarak çalışmayı düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz yapılır mı böyle bir şey veya başka iş öneriniz var mı güzel kazandıracak?
Hocam boş vakitlerde çalışacaksanız biraz zor, benimde hayalim vardı fakat şu zamlardan sonra çöp oldu. Tam zamanlı bir işle ancak para harcamadan yapılabilir. İş tavsiyesi istiyorsanız, dediğiniz Yemeksepeti Express yeni açıldı diye biliyorum. İşe alımlarını inceleyerek başvurursunuz.

Hocam boş vakitlerde çalışacaksanız biraz zor, benim de hayalim vardı fakat şu zamlardan sonra çöp oldu. Tam zamanlı bir işle ancak para harcamadan yapılabilir. İş tavsiyesi istiyorsanız, dediğiniz Yemeksepeti Express yeni açıldı diye biliyorum. İşe alımlarını inceleyerek başvurursunuz.

Sorun o zaten yaştan dolayı giremiyorum bende birini işe sokup onun yerine çalışayım diyorum.

Gazete dağıtıcılığı yapabilirsiniz. Çevrenizdeki bir gazete bürosuna gidip konuşabilirsiniz. Yaşınız da problem olmaz büyük ihtimal.

Büyük ihtimal Türkiye Gazetesi (veya İhlas Ev Aletleri) bürosu vardır çevrenizde. Ben de gazete dağıtıcılığı yaptım, diğerlerine hiç rastlamadım.

Dağıttığınız yerdeki gazete miktarına göre para alıyorsunuz. İş genelde gazete miktarına ve mahallenin yapısına göre değişkenlik göstererek 1 ila 3 saat sürebiliyor. Dağıttığınız gazeteden %25 pay alıyorsunuz. Benimkisi 140 küsur gazete olup gazete fiyatı da günlük 6 liraydı. 6/4'ten 1.5x140=210 lira ediyor. Aylık 6300 lira ediyor. Bunu kazanırken günlük 2-2.5 saat çalıştığımı da unutmayın. Ben geçici çalıştım tabi, bi' kaç günlüktü.

Geri
Yukarı