Meslek öğrenmek için nerelerde çalışılabilir?

EntelFeridun1453

Centipat
Bilgisayarlara ve ne kadar öğrenmeye fırsat bulamasamda (tembellik) web geliştirmeye merakım var bu yaz hem para kazanıp hem PC montajlamayı, laptop temizlemeyi, bilgisayarlara dair çoğu şeyi öğrenebileceğim bir esnafın yanında işe girmeyi istiyorum hem parada kasılırım, meslek öğrenirim. Pek anlamam bu işlerden, nasıl bir yer uygundur bana, nasıl iş bulurum?

Bilgisayarlara ve ne kadar öğrenmeye fırsat bulamasamda (tembellik) web geliştirmeye merakım var bu yaz hem para kazanıp hem PC montajlamayı, laptop temizlemeyi, bilgisayarlara dair çoğu şeyi öğrenebileceğim bir esnafın yanında işe girmeyi istiyorum hem parada kasılırım, meslek öğrenirim. Pek anlamam bu işlerden, nasıl bir yer uygundur bana, nasıl iş bulurum?

Bilgisayar tamircisi, internet kafe, telefoncu tarzı yerlerde çalışabilirsiniz. Büyük şehirde değilseniz bulmak zor olabilir. Ve size şahsi tavsiyem eğer ki bulamazsanız gidip te sevmediğiniz bir işi öğrenmeyin.

Aynı hevesle çıktığım yolda bilgisayar tamircisine girdim ve tek yaptığım şey temizlikti ara ara bilgisayara da bakıyordum ama yazılım namına bir şey kazanamadım. Sonraki yaz internet Kafe'de çalıştım ancak oranın pek bir farki yoktu oncekinden. Ben de garsonluk yaptim ve sonrasinda kazandigim para ile yazilim kurslarına yazıldım. Pişman değilim ancak o gibi yerlerde ogrenmek bence zor.

Yıllarca bu işi yapmış olan biri olarak (2009-2015) hevesini anlıyorum fakat bu meslek artık eskisi gibi gözde bir meslek değil. Bu işi yapacağım dersen ileride seni doyurmaz. Farklı mesleklere yönelmeni öneririm. Elektrik ve Elektronik dallarını öneririm.

Geri
Yukarı