Boş Zamanı Değerlendirme

Jeatron

Centipat
Makaleler
1
Çok fazla boş zamanım var. Bu zamanı nasıl değerlendirebilirim? Yazılım sektörüne büyük ilgim var. Yazılım, oyun kodlama, site hazırlama gibi alanlarda kendimi geliştirmek istiyorum. Tavsiyeleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hiç birşey aklınıza gelmiyorsa klasik kitap alın okuyun.

Veya bu alanda ilgiliyseniz YouTube da bunlarla ilgili videolar paylaşan olucaktır. Onları izleyin, takip edin.

Kitap okuyabilirsiniz, madem yazılım seviyorsunuz, kodlama ya da oyun programlama üzerine çalışabilirsiniz, yabancı dil öğrenebilirsiniz. İlgi alanlarınıza bağlı aslında.

Okuyor musun?
Okuyorsan kaçıncı sınıf?
Okudum ve mezun oldum.
Hocam hiç birşey aklınıza gelmiyorsa klasik kitap alın okuyun.

Veya bu alanda ilgiliyseniz YouTube da bunlarla ilgili videolar paylaşan olucaktır. Onları izleyin, takip edin.
Önereceğiniz bir kanal var mı?
Kitap okuyabilirsiniz, madem yazılım seviyorsunuz, kodlama ya da oyun programlama üzerine çalışabilirsiniz, yabancı dil öğrenebilirsiniz. İlgi alanlarınıza bağlı aslında.
İngilizce biliyorum, derdimi anlatacak kadar ispanyolca biliyorum.
Kitap okuyorum (Örneğin, Uykusuzluk / Henry Miller) ama hep bir kodlama, oyun yazma, site yapma gibi şeyleri ilgi çekici bulmuşumdur.

Aslında bundan yıllar öncesi java'yı çok iyi biliyordum, oyun sunucularıma kendi eklentilerimi kodlayacak kadar iyi.
Ancak çoğu şeyi unuttum. Ve sanki hiç bir şey bilmiyormuş gibiyim, nereden, nasıl başlarım bilmiyorum.
Ek olarak bir de şu var.
Çok fazla sigara içiyorum.
Günlük 3 paketi buluyor.

Hali hazırda elimde olan uğraşlarım yeterli gelmiyor.
Kafa dağıtacak günlerimi meşgul edecek bir şeyler arıyorum.

Son düzenleme:
Eğer ingilizceniz var ise oyun geliştirmeyle ilgili bi kanal öneriyim. Kanalın ismi Brackeys(Yanlış yaxmış olabilirim). Baya kapsamlı herşeyi ile anlatıyor. Unity ile ilgili gayet kaliteli videoları var. Onun dışında Unity ile ilgilenen Dani diye bir kanal var onu ve onun Dani Tutorial diye eğtim içerikleri yüklediği kanalı var onları takip edebilirsin. Şahsen ben öyle yapıyorum. Takıldığın bir şey olursa Unity ile ilgili(Eğer Unity ile uğraşacaksan) bana da sorabilirsin. 6-7 aylık hep aktif olmasada tecrübem var tabi daha da ilerletmeye çalışıyorum. Şimdiden kolay gelsin.

Eğer ingilizceniz var ise oyun geliştirmeyle ilgili bi kanal öneriyim. Kanalın ismi Brackeys(Yanlış yaxmış olabilirim). Baya kapsamlı herşeyi ile anlatıyor. Unity ile ilgili gayet kaliteli videoları var. Onun dışında Unity ile ilgilenen Dani diye bir kanal var onu ve onun Dani Tutorial diye eğtim içerikleri yüklediği kanalı var onları takip edebilirsin. Şahsen ben öyle yapıyorum. Takıldığın bir şey olursa Unity ile ilgili(Eğer Unity ile uğraşacaksan) bana da sorabilirsin. 6-7 aylık hep aktif olmasada tecrübem var tabi daha da ilerletmeye çalışıyorum. Şimdiden kolay gelsin.
Önerilerinizi takip edeceğim. Teşekkürler, bilgilendirmeniz için.

Okudum ve mezun oldum.

İngilizce biliyorum, derdimi anlatacak kadar ispanyolca biliyorum.
Kitap okuyorum (Örneğin, Uykusuzluk / Henry Miller) ama hep bir kodlama, oyun yazma, site yapma gibi şeyleri ilgi çekici bulmuşumdur.

Aslında bundan yıllar öncesi java'yı çok iyi biliyordum, oyun sunucularıma kendi eklentilerimi kodlayacak kadar iyi.
Ancak çoğu şeyi unuttum. Ve sanki hiç bir şey bilmiyormuş gibiyim, nereden, nasıl başlarım bilmiyorum.
Ek olarak bir de şu var.
Çok fazla sigara içiyorum.
Günlük 3 paketi buluyor.

Hali hazırda elimde olan uğraşlarım yeterli gelmiyor.
Kafa dağıtacak günlerimi meşgul edecek bir şeyler arıyorum.

Hocam öncelikle sigarayı bırakın. Valla 3 paket sağlığınıza yazık. Allah bırakma hücü versin inşallah.

Dil bilmek çokfaydalı olabilir. Eğer kendinizi bu alanda geliştirebilirim diyorsanız kesinlikle Çince dir Arapça dır bu tarz ihtiyaç duyulan rağbet edilen dilleri bilin. Tercümanlık gün geçtikçe önem kazanıcak bir alan diye biliyorum.

Çok ekstrem olucak. Niyetim kesinlikle yanlışa mahal vermek değil. İslami ilimleri araştırabilirsiniz. Belki de bu boşluğu doldurmanıza faydası olabilir.

Mobil oyun üzerine kendinizi geliştirebilirsiniz. Çok sigara içme sebebiniz de zaten zamanınızın boş olması. Uğraşı olmayınca tak yakıyosun bi dal.

Dil olarak da Rusça tavsiye ederim. Akdeniz'de çok iş yapar. Hem sosyal olarak hem de iş imkanı sağlar.

Bir dilci olarak dil için tavsiyelerim Arapça, Almanca ve Hollandacadır. Bu dillerle çok rahat iş bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı