Boşa Dönen İşlemci Vidasına Bağlı İşlemci Soğutucu Nasıl Düzeltilir?

Anakartin arkada ki aparatı sökülüp yerine soğutucular ile gelen aparat takılıyor, en azından benim aldığım hava soğutmada oyleydi, söylediğim gibi detaylı birkaç video izleyin.
Ryzen için bu geçerli değil sanırım zira montaj videolarında bile anakart üzerinde gelen metal plaka kullanılıyor.

Ryzen ile doğrudan alakası yok olayın, anakartın arkasından plakayı söküp MSI Frozr L soğutucunun kutu içeriğinde bulunan plakayı takarak gerçekleştirdim montajı.

Anakart marka model nedir, verdiğiniz linkteki sayfayı Türkçeleştirince anakart ile birlikte gelir diyor. Soğutucunun içinden çıkanı değil, anakart da zaten takılı olanı kullanacağınız anlamı çıkıyor olabilir.
xxxxxxx.jpg

Bu arada vidaların geçtiği metal renkli parça dikkat ettiyseniz İntel de farklı AMD de farklı şekilde takılıyor, birinde yukarı doğru bakarken birinde aşağı doğru bakıyor.
Bende gelen ürün Intel için gibi duruyor ki montajında da öyle gözüküyor. Freezer 33 | Semi-passive CPU Cooler for AMD / Intel CPU | ARCTIC
Bu arada vidaların geçtiği metal renkli parça dikkat ettiyseniz İntel de farklı AMD de farklı şekilde takılıyor, birinde yukarı doğru bakarken birinde aşağı doğru bakıyor.

Son düzenleme:
Anakart marka model nedir, verdiğiniz linkteki sayfayı Türkçeleştirince anakart ile birlikte gelir diyor. Soğutucunun içinden çıkanı değil, anakart da zaten takılı olanı kullanacağınız anlamı çıkıyor olabilir.
Eki Görüntüle 359205

Biliyorum ben de AM4 anakartta bağlı olan plakaya takıyorum ve o metal desteklerin de yönü doğru. Anakartın kendi vidaları bu yuvalara tam oturuyorken bu soğutucu ile gelen montaj vidaları tam olarak oturmuyor anlayamadım bu yanında gelen plaka sadece Intel için büyük ihtimalle çünkü uymuyor deliklere.

Ürün buysa sizin attığınız link eksik bilgi veriyor gibi görünüyor. Bu videoda ve nanaokatalog sitesinde X şeklindeki parça sizin attığınız linkte yok.

Ürün buysa sizin attığınız link eksik bilgi veriyor gibi görünüyor. Bu videoda ve nanaokatalog sitesinde X şeklindeki parça sizin attığınız linkte yok.
Ben bana alt ürün olan Freezer 33'ten verip üstüne bir fan vermişler gibi geliyor ancak ürünün macununu kullandım sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Gerçekten çok sinirlendirdi şu soğutucu 50₺'ye bile satıp kurtulasım var...
Benim de telefon konusunda sıkıntım var, ben de ftoğraf çekemiyorum :D evet sabitlendi.
Dediğiniz şey mümkün değil zira anakart vidaları çok kısa. Uymuyor.

Yani ürünü ve parçalarını göremiyorum, kendimde soğutucumu takarken çok uğraştım hem elimdeki klavuz hemde videolarla anlamlandırabildim.
Vida boşa dönüyor derken, üstteki vida deliği ve altta ki birbirine denk gelmediği içinse, üstteki metal renkli parçadaki deliklerin bazıları Intel bazıları Amd için farkı bu yaratıyor olabilir.
Eğer vidalar kısa geliyor diyorsanız, görselde 3 boy vida görüyorum ben, en uzunu da iş görmüyor mu?
Vidalardan sadece biri kısa geliyorsa, vidaların bir tarafını tamamen sıkıp diğer tarafını sonradan sıkmaya çalışıyorsanız kasma yaptığı için oturmuyor olabilir. Önce bir metal üzerindeki 2 vidayı yarısına kadar sıkın sonra diğer metal üzerindeki 2 vidayı yine yarıya kadar sıkın. Bu şekilde azar azar 2 li setler halinde yapın montajı.
Moral bozmayın, mutlaka bir şey atlıyorsunuzdur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı