Boşa öneri isteyen üyeler

Ek olarak mağazadan görerek satın alınan üründe cayma hakkı yok diye biliyorum.

Evet yalnız burada sıkıntı ürünü aldıktan sonra "eh eh iyi yapmış mıyım?" diye konu açmaları, %99 ihtimalle tarihi kazık oluyor.

Hayır Vatan ve İtopya'nın internet sitelerinde nispeten f/p hazır sistemler oluyor. Başka sitede belki 1-2K daha ucuzdur ama haydi mağaza şart olsun. Yaz hazır sistemin adını ya da telefonundan aç linkini "bunu istiyorum" de geç ne kadar zor olabilir?

30K'ya R5 5500'lu RTX 3060'lı sistemler, 70K'ya R5 5600'lü RTX 4070'li sistemler bir iteliyorlar düşmanına yapmazsın. Acımaları da yok, insan az insaflı kazıklar.

Evet yalnız burada sıkıntı ürünü aldıktan sonra "eh eh iyi yapmış mıyım?" diye konu açmaları, %99 ihtimalle tarihi kazık oluyor.

Hayır vatan ve İtopya'nın internet sitelerinde nispeten F/P hazır sistemler oluyor. Başka sitede belki 1-2K daha ucuzdur ama haydi mağaza şart olsun. Yaz hazır sistemin adını ya da telefonundan aç linkini "bunu istiyorum" de geç ne kadar zor olabilir?

30K'ya R5 5500'lu RTX 3060'lı sistemler, 70K'ya R5 5600'lü RTX 4070'li sistemler bir iteliyorlar düşmanına yapmazsın. Acımaları da yok, insan az insaflı kazıklar.

Ferrari'ye para lazım hocam.

Aynı durumu arkadaş sistem önerisi istediği için konu açtım baktım araştırdım sürekli bütçesini değiştirdiği halde. En son 25k sistemde karar kıldı gitti sıvı soğutma vs. özelleştirip 35k yaptı gidip 4060 yerine 4070 alırdı o aradaki paraya.

Onlara çok bir şey demiyorum, o cahilce öneri yapan elemanın sorunudur. Bir iki ay önce ekran kartı öneri konusuna adamın biri sıfır RX 560 atmış uzamış. Konu sahibi de "teşekkürler" diyip gitmiş. Birkaç kere mesaj attık ama adam gitmiş bile.

Bunun bir de "darboğaz" olanı var biliyorsun değil mi? Artık kökeni nereye dayanıyor bilmiyorum ama "uuuu 2000 TL bütçem var 1060 alırsam darboğaz yapacak, o yüzden 2000 TL'lik 1050 Ti almalıyım!!!"" diyen çok kişi oluyor.

Onları da ikna etmek ayrı bir dert. Güç kaynağın yetiyorsa istersen RTX 4090 tak, istersen 1050 Ti ne değişiyor? Hani bir insan neden aynı paraya daha "iyi" ürün varken "darboğaz darboğaz" diye kötüsünü alır? "Darboğaz ne peki?" diye sorsan onu da bilmiyor.

Aynı durumu arkadaş sistem önerisi istediği için konu açtım baktım araştırdım sürekli bütçesini değiştirdiği halde. En son 25k sistemde karar kıldı gitti sıvı soğutma vs. özelleştirip 35k yaptı gidip 4060 yerine 4070 alırdı o aradaki paraya.

O sırada kasaya bir tane bile fan almayıp Intel stok fan kullanan ben 😎

Şükür soğutma sorunu çekmiyorum tüm parayı ekran kartına verdik iyi oldu en azından 🙂

Bunun bir de "darboğaz" olanı var biliyorsun değil mi? Artık kökeni nereye dayanıyor bilmiyorum ama "uuuu 2000 TL bütçem var 5500 XT alırsam darboğaz yapacak, o yüzden 2000 TL'lik 1050 Ti almalıyım!"" diyen çok kişi oluyor.

Onları da ikna etmek ayrı bir dert. Güç kaynağın yetiyorsa istersen RTX 4090 tak, istersen 1050 Ti ne değişiyor? Hani bir insan neden aynı paraya daha "iyi" ürün varken "darboğaz darboğaz" diye kötüsünü alır? "darboğaz ne peki?" diye sorsan onu da bilmiyor.

Bende bütçesi 8 GB ekran kartına yeten insanlara (2. el RX6600 gibi) gidip 8 GB ekran kartı alınmaz çöp diyenlere sinir oluyorum.

Ben şu sıralar monitör kategorisinde dolaşıyorum da. Sonuç felaket... İşin sıkıntılı kısmı, tavsiye veren forumdaşlar da çoğunlukla anlamıyor. Bir de onlarla uğraşıyorum kimin tavsiyesi daha iyi diye.

Bunun bir de "darboğaz" olanı var biliyorsun değil mi? Artık kökeni nereye dayanıyor bilmiyorum ama "uuuu 2000 TL bütçem var 1060 alırsam darboğaz yapacak, o yüzden 2000 TL'lik 1050 Ti almalıyım!"" diyen çok kişi oluyor.

Onları da ikna etmek ayrı bir dert. Güç kaynağın yetiyorsa istersen RTX 4090 tak, istersen 1050 Ti ne değişiyor? Hani bir insan neden aynı paraya daha "iyi" ürün varken "darboğaz darboğaz" diye kötüsünü alır? "darboğaz ne peki?" diye sorsan onu da bilmiyor.

Bu sorunu çok yaşadım hocam GTX 1060 öneriyorum aşırı yüksek darboğazda yok her türlü daha iyi olur alsa grafikte yükseltir ama konu sahibi benchmark sitelerine falan bakıyor 1050 Ti almak istiyor darboğaz var diye bütçeside yetiyor yani bazı konularda uğraşıyoruz biraz.

Geri
Yukarı