Boşluğa düşmek

Rotz.exe

Hectopat
Daha fazla  
Bir dizi veya film izledikten, çok sevdiğim bir şey yaptıktan, arkadaşlarımla güzel bir geçirdikten ve buna benzer olaylar yaşadıktan sonra boşluğa düşüyorum. Karakterlerle duygusal bir bağ kurduğumu fark ediyorum. Her beğendiğim karakterin hayatını araştırıyorum. Kafamda türlü türlü senaryolar oluşuyor. Daha çok özlem, umutsuzluk, depresif, üzgün gibi buna benzer duygulara kapılıyorum. Bir yandan hoşuma gidiyor bir yandan da kötü hissediyorum. Bu huyumdan kurtulmak istemediğim kadar da kurtulmak istiyorum. Belirsizlik vücudumu sardı. Bana tavsiyeler verebilir misiniz?

Merak ettiğiniz konular varsa araştırmayı veya kitap okumayı deneyebilirsiniz, belki işinize yarayabilir. Onlar olmazsa gereksiz insanların kendini rezil ettiği videoları izleyip kendinizi Einstein gibi hissederken aynı zamanda mutlu hissedebilirsiniz. Kolay gelsin!

Son düzenleme:
Bir şeyler yapmadan boş duruyorsanız yani kendinizi hiç değilse geliştirecek şeyler, yapmıyorsanız bunları yapmayı deneyebilirsiniz, onun dışında insanları hayatınızın merkezine koyuyorsanız, onun yerine kendinizi koymanız sanırım daha iyi, veya çok takıyosundur belki bunlardandır bilmiyorum, sadece kendi aklıma gelenleri yazdım.

Son düzenleme:
Bir dizi veya film izledikten, çok sevdiğim bir şey yaptıktan, arkadaşlarımla güzel bir geçirdikten ve buna benzer olaylar yaşadıktan sonra boşluğa düşüyorum. Karakterlerle duygusal bir bağ kurduğumu fark ediyorum. Her beğendiğim karakterin hayatını araştırıyorum. Kafamda türlü türlü senaryolar oluşuyor. Daha çok özlem, umutsuzluk, depresif, üzgün gibi buna benzer duygulara kapılıyorum. Bir yandan hoşuma gidiyor bir yandan da kötü hissediyorum. Bu huyumdan kurtulmak istemediğim kadar da kurtulmak istiyorum. Belirsizlik vücudumu sardı. Bana tavsiyeler verebilir misiniz?

Bunun sebebi film ve dizi dışında bir hobi edinmek için fazla üşengeç olman. Tamamen normal yani, birçok insan da senin gibi.

Geri
Yukarı