Boşlukta kalmak

Yeni bir hobi edin. Boş vakit demeden yeni şeyler dene resim çizmek, kitap yazmak veya bir koleksiyon başlatmak olabilir mesela sıkıntıdan çok dediğin gibi boşluktaysan terapi deneyebilirsin bir psikolojik sorunun olmasa da terapistin seni geri çevireceğini sanmam.

20 okula geç kayıt oldum.
Ben de 22. 17-18 yaşından beri aynı duyguları yaşıyordum. Son bir senedir üstesinden geldiğimi düşünüyorum. Neden boşlukta kaldığını anlamaya çalış. Burada verilen sosyal aktivite tavsiyelerinin %99 ihtimalle hiçbirini gerçekleştirmeyeceksin çünkü olay kafada bitiyor. Herkesin bu yaş aralıklarında yaşadıkları şeyler bunlar. Sana tavsiyem, boşlukta kalma duygusu hayatına zarar vermesin. Sosyal çevre, akademik kariyer, geleceğin vs. Şu an içinde olduğun duyguyu çok iyi biliyorum başta boşlukta kalmak ile başlıyor daha sonrasında hayatı tamamen umursamamaya kadar gidiyor sonu. Kendinle konuş şaka yapmıyorum yalnız olduğunda otur sesli bir şekilde kendin hakkında konuşmaya başla özellikle konuşurken kendin olarak değil de dışarıdan objektif bir insan konuşuyormuş gibi kendine dışarıdan bak. Sana verilebilecek pek tavsiye yok tamamen senin kontrolünde olan ve kendi kafanda bitireceğin bir olay. Sana sebepsiz geliyor olabilir ama seni bu boşluğa iten hayattan soyutlayan elbet bir neden vardır onu bulmalısın. Son olarak diyebileceğim bir şey varsa mental olarak güçlendikten sonra önüne bir hedef koy. Hedef olmadığı zaman inan hiçbir şeyin anlamı olmuyor. Mental olarak kendini iyileştirsen de kendine bir hedef koymadığında ve bunun için çalışmadığında tekrar ruhsal bir çöküntüye giriyorsun. Hiçbir şeyden zevk almıyorsun, arkadaşlarını umursamıyorsun, yeni arkadaşlıklara kapalı oluyorsun, eski arkadaşlarının gözünde negatif bir imaj çiziyorsun gibi gibi.

Geri
Yukarı