Boşta 50-60 derece arası CPU sıcaklığı normal mi?

efe mert aksoy

Centipat
Daha fazla  
Laptop MSI GP66 Leopard yeni 1 aylık bile değil ama hiçbir zaman fansız çalıştığını görmedim hep az da olsa fanlar çalışıyor biraz araştırdım normal diyenler de olmuş anormal diyenler de.
Fan 1 2500RPM.
Fan 2 0RPM gösteriyor.
Sizce garantiye göndermeli miyim? Ya da BIOS'da falan yapmam gereken bir ayarı mı kaçırdım?

CPU sıcaklığı 50 60 arası seyiriyor bu mesajı yazarken bile ( Opera browser kullanıyorum belki sebebi olabilir diye belirtmek istedim )

Son düzenleme:
Laptop MSI GP66 Leopard yeni 1 aylık bile değil ama hiçbir zaman fansız çalıştığını görmedim hep az da olsa fanlar çalışıyor biraz araştırdım normal diyenler de olmuş anormal diyenler de.
Fan 1 2500RPM.
Fan 2 0RPM gösteriyor.
Sizce garantiye göndermeli miyim? Ya da BIOS'da falan yapmam gereken bir ayarı mı kaçırdım?

GPU sıcaklığı 50 60 arası seyiriyor bu mesajı yazarken bile ( Opera browser kullanıyorum belki sebebi olabilir diye belirtmek istedim )
eğer dizüstü bilgisayarsa gayet normaldir hocam bir sıkıntı olmaz.

Başlığa CPU buraya GPU yazmışsın hangisi.

Dalgınlığıma gelmiş hocam düzelttim.

Yükte kaç derece? Boşta sessizlik için fanlar az çalışır, hatta ikinci fan çalışmıyor.

MSI Dragon Center'dan silent moda alıyorum ve bu değerleri veriyor bana.

CPU ise normal bir sıcaklık değil diye düşünüyorum.

CPU hocam düzelttim. Peki ne yapmamı önerirsiniz benden kaynaklı bir sorun mu ( ilk kurulumla alakalı ) yoksa cihaz ile mi?

Heavyload diye bir uygulama kullandım az önce kullanımı %100 yaptığımda 60 ile 72 arası seyirdi. ( dengeli modda )

Yük altında güzel değerler, sisteminiz APU ise boştada 60 derece zaten normal eğer değilse fanınız boşta yavaş çalıştığı içindir bu sıcaklıklarda sorun yok bence.

Yük altında güzel değerler, sisteminiz APU ise boştada 60 derece zaten normal eğer değilse fanınız boşta yavaş çalıştığı içindir bu sıcaklıklarda sorun yok bence.

Bir şey dikkatimi çekti fan 2 hiçbir zaman çalışmıyor sadece Turbo mode alınca çalışıyor - görüntü bağdaştırıcılarında hem NVIDIA yazıyor hem de Intel UHD Graphics. APU değil ama ben APU gibi kullanıyor olabilir miyim 🤔

Yeni konular

Geri
Yukarı