Boşta çok yüksek RAM kullanımı

Yer
Gotham
İyi günler herkese. Laptopum boşta çok yüksek değerlerde RAM kullanıyor. Yani baktığımda neredeyse %85-%90 gibi değerlere ulaşıyor. Sorun nedir acaba? Chrome'da işlem yapamaz oldum. Ya da normal midir bu değerler?

1673355208059.png

Soracak olanlar varsa, Windows 10 22H2 sürümü kullanıyorum ve henüz etkinleştirmedim. Eğer bir etkisi olacaksa diye söylüyorum. Şimdiden teşekkürler.

İyi günler herkese. Laptopum boşta çok yüksek değerlerde RAM kullanıyor. Yani baktığımda neredeyse %85-%90 gibi değerlere ulaşıyor. Sorun nedir acaba? Chrome'da işlem yapamaz oldum. Ya da normal midir bu değerler?

Eki Görüntüle 1628611

Soracak olanlar varsa, Windows 10 22H2 sürümü kullanıyorum ve henüz etkinleştirmedim. Eğer bir etkisi olacaksa diye söylüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Değerleriniz normal değil. Görev yöneticisinde işlemler tabında sıralama yaptığınızda en çok neler kullanılıyor baktınız mı?

Hocam bir virüs taraması falan yap bu değerler anormal yüksek.
Önerdiğiniz uygulama var mı? Elimde sadece Win Defender var onunla yaptım ama hiçbir şey çıkmadı.

Değerleriniz normal değil. Görev yöneticisinde işlemler tabında sıralama yaptığınızda en çok neler kullanılıyor baktınız mı?
Görsel bırakayım.
1673356043364.png

Chrome kapalıyken bu şekilde ve arkada hiçbir şey açık değil.

5.9Gb ram kullanımı oldukça normal değil mi ? Bende şu an 5.1gb kullanıyor. Anormallik nerede onu anlamadım. 8Gb ram günümüz için oldukça az ve böyle problemler yaşanması normal değil mi?

5.9Gb ram kullanımı oldukça normal değil mi ? Bende şu an 5.1gb kullanıyor. Anormallik nerede onu anlamadım. 8Gb ram günümüz için oldukça az ve böyle problemler yaşanması normal değil mi?
Sıkıntı şu ki hocam bilgisayarı alalı 1-2 ay falan oldu ve bugün çalışırken Chrome sekmeleri kendini askıya almaya falan başladı yüksek RAM kullanımından dolayı. Eskiden bu kadar sorun çıkartmıyordu. Şimdi de normal ama bir yavaşlama var gibi. Ben de RAM kullanımlarına bakınca %80-%90 değerleri görünce konu açayım dedim.

5.9GB RAM kullanımı oldukça normal değil mi? Bende şu an 5.1GB kullanıyor. Anormallik nerede onu anlamadım. 8 GB RAM günümüz için oldukça az ve böyle problemler yaşanması normal değil mi?

Windows optimizasyonunda daha düşük RAM'li bilgisayarlarda daha düşük kullanım sağlanıyor. Çok swap olur ama daha düşük RAM'li PC'lerde bayağı kesme oluyor. Arkadaşın normal değil. Bende bile boşta 5.7 GB kullanılıyor(32 GB RAM var swapsız). Disk bellek havuzu kısmının yüksek olup normal RAM'in biraz düşük olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı