Boşta yüksek RAM kullanımı

Benim laptop 8GB ram var W8.1 yine 2.5GB kullanıyor. Bana değer normal gibi geldi. Eğer bir işlem yoksa Windows hızlı çalışabilmek için harcadığı rami arttırıyor. Bir işlem açtığınızda Windows'un harcadığı rakam otomatik azalıyor.

-Format atıldığında ve virüs taraması temiz çıktığı halde RAM ve CPU kullanımı kendiliğinden %75-90 a kadar aşırı artıyorsa; bu durum "windows update" hizmetinden kaynaklanıyor olabilir..
Windows Görev Yöneticini açın (ctrl+alt+delete) > işlemler > açılan pencerenin en alt kısmında "Tüm kullanıcıların işlemlerini göster" e tıklayıp seçiniz > işlemler bölümünde bellek kullanımını gözlemleyiniz en çok ve sürekli artan bir şekilde belleği kullanan svchost.exe ise (bu windowsun kendi işlem sisteminin uygulamasıdır, kesinlikle işlemini sonlandırmayın, ayrıca birden fazla da gözükmesinde de sorun değil); svchost.exe artarak aşırı bellek kullanıyorsa > üzerinde sağ tıklayınız > açılan küçük alt pencerede " hizmetlere git" tıklayın > hizmetler bölümünden svchost.exe 'in altında çalışan uygulamaları ve hizmetleri seçili olarak karşınıza çıkacak > bu hizmetleri altında "windows update" i seçip, sağ tıklayıp, "hizmeti durdur" a tıklayınız.. ve ram cpu kullanımı normale dönsün..
ben bu sorunumu böyle hallettim..

Arkadaşlar benimde şuan böyle bu normalmi ram in bukadar kullanılışı yoksa bi sıkıntımı var ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    22,7 KB · Görüntüleme: 524
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı