Çözüldü Boşta Yüksek RAM Kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Presca

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
3D Artist
Bilgisayarım boştayken %30 (5 GB) RAM kullanıyor. Geçen sene aldım bilgisayarı ve aldığım zaman boştayken %5'i geçmiyordu RAM kullanımı. Şu an açılır açılmaz 5 GB kullanmaya başlıyor. Arkaplan uygulamaları ve başlangıçta açılan programların neredeyse tamamı kapalı durumda. Ona rağmen bu kadar kullanması normal mi sizce?

Görev Yöneticisi 6.01.2019 17_40_23.pngGörev Yöneticisi 6.01.2019 17_40_30.pngGörev Yöneticisi 6.01.2019 17_40_38.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarım boştayken %30 (5 GB) RAM kullanıyor. Geçen sene aldım bilgisayarı ve aldığım zaman boştayken %5'i geçmiyordu RAM kullanımı. Şu an açılır açılmaz 5 GB kullanmaya başlıyor. Arka plan uygulamaları ve başlangıçta açılan programların neredeyse tamamı kapalı durumda. Ona rağmen bu kadar kullanması normal mi sizce?

Eki Görüntüle 357786Eki Görüntüle 357787Eki Görüntüle 357788

Sorunun büyük bir kısmını çözdüm. PC açılır açılmaz 5 GB RAM kullanmaya başlıyordu. Bir forum sitesinde "Killer network" programını silince düzeldiği yazıyordu. Programı sildim ve şu anda 2.1 GB kullanılıyor. 1 GB sistemdeki dosyalar için kullanılıyor kalan 1.1 GB neden kullanılıyor onu bilmiyorum halen. Ama sonuçta büyük bir kısmı çözülmüş oldu. Umarım size de yardımcı olur. Konuyu kapatıyorum yardım eden herkese teşekkürler.
Fotoğrafta 'Chrome,Killer Network,Norton vs' gibi programların çalıştığını biliyorum dostum fakat bunların toplamı 1 GB bile ram bullanmıyor. Linkini gönderdiğin konuya göz attım oradaki uygulamaları zaten yapmıştım fakat bir işe yaramadı maalesef. Norton ile tam sistem taraması yaptım,yine Norton'un Power Eraser aracı ile tarama yaptım virüs yok.(Pc yeni olduğu için internetten dosya indirmesi yapmıyorum virüs girme ihtimali çok düşük o yüzden)Bilgisayardan da çok anlamadığım için Technopat'a konu açma gereği duydum. Başka çözüm önerisi olan varsa gerçekten çok iyi olur. Boşta duran bilgisayarın 5 GB ram kullanması normal değil bence.Yardımlarınızı bekliyorum.

O programlar açıkken koyduğun resimden analiz yapmak doğru değil, daha arka planda onlar neler tüketiyor bilemezsin detaylı. Hepsinin işlemlerini sonlandırıp saf haline bakman daha doğru olacaktır. Bakınız benimki saf gerekli programlarla 2GB tüketiyor. Sen buraya chrome, steam, virüs programını felan eklersen o değerlere gelmen kısmen normal.

Adsız.png

Sanırım haklısın. Hangi programın/programların bu kadar RAM tükettiğine bakmaya çalıştım fakat bulamadım. ben uygulama yükledikçe RAM kullanımı arttı.Sanırım her yüklediğim uygulama arkaplanda bana gösterilenden çok daha fazla bellek kullanıyor.Yardımların için teşekkürler.

otamatik driver yukleme programi vardi adini unuttum eger driverleri o sekilde kurduysaniz ondan kaynakli olabilir ayni problemin yasamistim bosta 7 gb oyunlarda 15.9 falan kullaniyordu

Bilgisayarım boştayken %30 (5 GB) RAM kullanıyor. Geçen sene aldım bilgisayarı ve aldığım zaman boştayken %5'i geçmiyordu RAM kullanımı. Şu an açılır açılmaz 5 GB kullanmaya başlıyor. Arka plan uygulamaları ve başlangıçta açılan programların neredeyse tamamı kapalı durumda. Ona rağmen bu kadar kullanması normal mi sizce?

Eki Görüntüle 357786Eki Görüntüle 357787Eki Görüntüle 357788

Sorunun büyük bir kısmını çözdüm. PC açılır açılmaz 5 GB RAM kullanmaya başlıyordu. Bir forum sitesinde "Killer network" programını silince düzeldiği yazıyordu. Programı sildim ve şu anda 2.1 GB kullanılıyor. 1 GB sistemdeki dosyalar için kullanılıyor kalan 1.1 GB neden kullanılıyor onu bilmiyorum halen. Ama sonuçta büyük bir kısmı çözülmüş oldu. Umarım size de yardımcı olur. Konuyu kapatıyorum yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı