Çözüldü Boştayken 6-6.5 GB RAM kullanımı normal midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Evet, gayet çok normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet, gayet çok normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Sistem aslında çok da boşta olmuyor. Arkada sistem yazılımları, servisler, sürücüler ve arka plan hizmetleri çalışıyor. Bu sebeple bu değerler gayet normal.

Ha tamamdır hocam teşekkür ederim Benim sistemimde 8 var ve boşta yaklaşık 2 kullanıyor. 6-6.5 görünce bir garipsedim.

Windows kendi RAM kullanımını sistemdeki RAM miktarına göre mi belirliyor?
Bir nevi evet. 8gb ramli bir cihazda bütün servislerini aktif çalıştırırsa o alet kasacağı için tamamı aktif çalışmıyor. Ama 32gb rami bulunan bir cihazda böyle bir problem yaşamayacağınızı varsayarak daha fazla servisi arkaplanda çalıştırıyor.

Bir nevi evet. 8gb ramli bir cihazda bütün servislerini aktif çalıştırırsa o alet kasacağı için tamamı aktif çalışmıyor. Ama 32gb rami bulunan bir cihazda böyle bir problem yaşamayacağınızı varsayarak daha fazla servisi arkaplanda çalıştırıyor.
Ben sistemi kurduğum gibi debloat bastığım için boşta 1 gb falan tüketiyor Windows'um. Herhangi bir şey fark etmemiştim teşekkür ederim bilgi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı