Boştayken Fazla RAM Kullanımı

Windows 10 için normal. Windows 10 o kadar para verdiğin RAM'ler bir işe yarasın diye çalıştırıyor.
Modlanmış Windows 10 kullanabilirsiniz. 1 yıldır modlanmış windows 10 pro kullanıyorum. Doğru şekilde modlanmış bir iso bulmanız gerekiyor. Arkada çalışan ıvırzıvır uygulamalar benim de çok canımı sıktığı için geçtim. Bir düşünebilirsiniz.Eki Görüntüle 764485
Arkadaşın dediği doğru, modlanmış 10 kullanabilirsiniz..

Değerler Windows 10 için normal.

Daha önce görmüştüm memnun musunuz ? Herhangi bir eksikliği hissediliyor mu ?
Gayet stabil ve hızlı çalışıyor. Hiçbir eksiğini görmedim. Kapalı olan uygulamaları geliştiricinin cmd üzerine yazdığı bir kod ile kurup kaldırabiliyorum. Xbox'ı yükleyip oyunlarımı mağazadan indirmiştim. Sonra xbox'ı tekrar kaldırdım ve oyunlar hala çalışmaya devam ediyor. Ayriyeten Windowsu tek tuşla aktif ettim. Güncellemeleri 2050 yılına kadar durdurdum. Windows'un hangi sürümüydü tam hatırlamıyorum ama geliştirici en stabil sürüm olduğunu ve güncelleme yapıp yapmama kararını yine sana bıraktığını yazmıştı sitesine. Aşağıya eklediğim görselden cmd menüsüne göz atabilirsiniz. İso dosyasına Google'a Ghost Spectre'nin geliştirdiği Windows 10 Pro yazarak kendi sitesinden erişebilirsiniz. Eğer kullanacaksanız bios'daki kurulumuna bir göz atmanızı tavsiye ederim. Bu kadar yazının yerinin bu konu olduğunu düşünmüyorum ama siz sormuşken cevap vermek istedim. Modlardan özür diliyorum iyi forumlar.🌞
IMG_20200830_132434.jpg

Eki Görüntüle 764517Şuan bu şekilde. Ama sistemin gayet kaldırabiliceği 2-4 GB sistem gereksinimli oyunları bile açınca CPU bir anda fırlıyor 80-90 derecelere. Kullanım da fulle yakın oluyor.
2-4 GB sistem gereksinimli oyunlar tam olarak hangi oyunlar acaba? Çünkü oyunlarda 4,8 ve ya 16 çekirdek sistem gereksinimi oluyor. 8 çekirdekli işlemci gerektiren bir oyunu 4 çekirdekli işlemcide oynamaya kalkarsanız tabi ki kullanım full olur. Ayrıca termal macunu en son ne zaman değiştirdiniz ve işlemciye overclock uyguladınız mı?

2-4 GB sistem gereksinimli oyunlar tam olarak hangi oyunlar acaba? Çünkü oyunlar 4 ve ya 8 çekirdek işlemciler için yapılıyor. 8 çekirdekli işlemci gerektiren bir oyunu 4 çekirdekli işlemcide oynamaya kalkarsanız tabi ki kullanım full olur. Ayrıca termal macunu en son ne zaman değiştirdiniz ve işlemciye overclock uyguladınız mı?
Europa Universalis 4 ve Cities Skylines. Laptopu alalı 2 hafta oldu. Ayrıca altına harici fan da aldım.

Europa Universalis 4 ve Cities Skylines. Laptopu alalı 2 hafta oldu. Ayrıca altına harici fan da aldım.
Oyundan kaynaklanmıyor gibi görünüyor. Aldığınız yere başvurdunuz mu? Ayrıca uzun süre stokta tutulan hazır pc kasalarında, ekran kartlarında ve ya laptoplarda termal macun donma yapabiliyor. Eğer laptop uzun süre stokta kaldıysa ve ya taşınma sırasında çok soğuğa maruz bırakıldıysa bu olmuş olabilir. Laptobunuzun işlemci termal macununun yenilenmesi için garantiye gönderin. Eğer konuya hakimseniz ve garanti bozulmuyorsa kendiniz de değiştirebilirsiz böylece dandik ve ya kaliteli termal macun sürdüğünüzü bilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı