Sistem boştayken gereksiz fazla RAM ve Disk kullanıyor

iEdiciust

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bu problem 1 haftadır böyle devam ediyor. YouTube'da olan çoğu çözümü denedim ama hiç işe yaramadı. Bilgisayarda çok iyi gizlenmiş bir virüstür diye dün akşam format atıp bugün programları indirdim. Fakat disk %80, RAM ise %55'in altına düşmüyor. Ek-1 ve ek-2 de gösterdim biri en yüksek RAM birisi ise en yüksek disk kullanan uygulamaları gösteriyor. Çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_7810.jpeg
    IMG_7810.jpeg
    299,5 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_7809.jpeg
    IMG_7809.jpeg
    280,9 KB · Görüntüleme: 31
Arkadaşlar selam. Bu problem 1 haftadır böyle devam ediyor. YouTube'da olan çoğu çözümü denedim ama hiç işe yaramadı. Bilgisayarda çok iyi gizlenmiş bir virüstür diye dün akşam format atıp bugün programları indirdim. Fakat disk %80, RAM ise %55'in altına düşmüyor. Ek-1 ve ek-2 de gösterdim biri en yüksek RAM birisi ise en yüksek disk kullanan uygulamaları gösteriyor. Çözümü nedir?

Aynı sorun bende de var her şeyi yaptım duzelemdi SSD alacağım belki duzelir.

8 GB RAM 10 MB civarı okuma/yazma

SAdece Riot 14 MB yazıyor. SSD geçmenizi öneririm. Bu parçalarla ne olur derseniz, kullanığınız uygulama haricini Görev Yöneticisi'nden kapatın. Hem Riot hem DC hem de Steam açmışsınız ama HDD kullanıyorsunuz.

8 GB RAM 10 MB civarı okuma/yazma

SSD'ye geçince RAM çözülür mü peki?

Çözülmez. Ek 8 GB aynı RAM'den alabilirsiniz.

Hocam disk 100 sorunu benim eski laptopta da vardı ne yazpsam geçmiyordu tek çare HDD değiştirmek veya SSD'ye geçmek bir de bestty doğru söylüyor görev yöneticisine girin yukarıdaki sekmelerden başlangıcı bulun ve oradan Windows dışı şeyleri kapatın orada etkinleştirildi yazanlar bilgisayarınız açıldığında siz açmadan otomatik olarak açılan uygulamalar bilgisayarınızı açtığınızda kendine gelme süresini bir tık uzatır ve arkada sürekli çalışır. Bir de sorum şu hocam eski bir bilgisayar mı eğer güçlü bir bilgisayar değilse yerinizde olsam Opera GX kullanmam ilk başalrda Opera GX böyle eski bilgisayarlar için cennetti güzel yapmışlardı sonra gelen güncellemelerle zorlamaya başladı yerinizde olsam Microsoft Edge kullanırım aşırı rahat ve hızlı bir de atıyorum Riot oyunlarından çıktığınızda veya Steam'den bir oyun oynayıp çıktığınızda sağ aşağıdan simgeye sağ tıklayıp çıkış yapın ki zorlamasın.
1694858856156.png

Geri
Yukarı