Boşu boşuna üniversite okumak

@Ülküsüz hocam bunu dini olaya bağlamak yanlış olur. Sebebi de aile eğer okul görmemiş biriyse okuldaki kötü bir bölümü de nimet olarak görür, iyi kötü okul okusun der. Bu zihniyetteki aile de çok fazla. Konunun trol olduğunu sanmıyorum.

O zaman bu kadar baskı kuracaklarını zannetmiyorum, konu troll gibi geldi. Müslüman olmayıp da çocuğuna üniversite oku diye baskı yapan birine denk gelmedim.
İkisi de öğretmen hocam.
@Ülküsüz hocam bunu dini olaya bağlamak yanlış olur. Sebebi de aile eğer okul görmemiş biriyse okuldaki kötü bir bölümü de nimet olarak görür, iyi kötü okul okusun der. Bu zihniyetteki aile de çok fazla. Konunun trol olduğunu sanmıyorum.

Dedikleri çok doğru bu arada. Arkadaş çevresi falan kazanmış oluyorsun, bir de kendi evine çıkarsın zaten gelirin çok iyi. Şu an bence ailen senin istemen gereken şeyi istiyor gibi geldi bana. Üniversiteye gidersen anlarsın dediklerimi. Hatta ben yerinde olsam ve o kadar aylık gelirim olsa hiç ailemin yanında falan durmam. Üniversite dediğin zaten seni daraltan, sıkan bir şey değil. Kafana göre bir bölüm seç, farklı bir şehre git, evini al. Orada bir hayat yaşa.

Herkese selam. Ben 15 yaşındayım ve şu anda kendi girişimlerim sayesinde ayda 80 bin TL kazanıyorum. Bu yüzden üniversite okumak istemiyorum, ama aileme söylediğimde buna çok karşı çıkıyorlar üniversite sadece meslek için değil için diyorlar ama ben gereksiz buluyorum sizcelı mıyım?

Dediğinize katılıyorum. Sosyalleşmek bahane gitme üniversiteye aileni ikna et gerekeni yaparlar. Ayda 80k kazanıyorsun ne gerek var? Üniversite okumak 4 yılını çöp etmen anlamına geliyor nasıl olsa yolun sonunu biliyoruz.

Geri
Yukarı