Botaş doğal gaz alabilmek için 925 milyon euro kredi çekti

Cevap bu değil. :)

Daha kaliteli muhalefet olsun ve daha kaliteli bir aday çıksın diye neden diretmiyorsunuz mesela?

12 yıl olmuş 10 seçim kaybedilmiş. Hiç bir başarı yok oy arttırma yok bu kadar olumsuzluğa bu kadar sıkıntıya rağmen siyaset üretemeyen alternatif sunamayan umut olamayan isimleri savunmayı bıraksanız nasıl olur mesela!
Ben CHP'yi savunmuyorum, AKP'ye her karşı olanı CHP'li sanmayın. Keşke adamakıllı aday çıkarsalar bunu ben de isterim ama çoğu siyasi koltuğundan olmak istemiyor.

Kaliteli muhalif yok diye de gidip AKP'ye veremem. Birilerine şans verilir, kullanırsa ne ala kullanmazsa gider bu kadar basit.

12 yıl olmuş 10 seçim kaybedilmiş. Hiç bir başarı yok oy arttırma yok bu kadar olumsuzluğa bu kadar sıkıntıya rağmen siyaset üretemeyen alternatif sunamayan umut olamayan isimleri savunmayı bıraksanız nasıl olur mesela!
Başarısız adam, yüzüne söyleyen de olmamıştır başarısız olduğunu.

Seçimler yarın olsa KK'ye oy atmaktan çekinirim, neden? Çünkü adam terör ile arasına mesafe koymuyor, çizgi çekmiyor. Ortaya iddia atmaktan sıkılmıyor, meclisten geçmesi gereken abudik gubidik şeylere red oyu veriyorlar.

Evet haklısın hocam. Mesela şu anda forumda yazmakta olan gizli kemik kitlesi olan üyeler var.
Siyaset saçma iş, desteklemediğimiz 3-5 kişi oy alıp kazansın diye birbirimizi yiyoruz burada.

Gerçekten azıcık büyümen lazım. Çok çocuksu konuşuyorsun.

Arama tarama gemisi ile gaz çıkarmanın ne alakası var!

Adam sana gemi ile alakası var demiyor ki söylenilen sözleri verilen vaatleri söylüyor bir nevi alıntı yapıyor. Direk tıpatıp ayısını söylemiyor belki ama bunlara benzer sözleri hep işittik duyduk.

Ben CHP'yi savunmuyorum, Akp'ye her karşı olanı CHP'li sanmayın. Keşke adamakıllı aday çıkarsalar bunu ben de isterim ama çoğu siyasi koltuğundan olmak istemiyor.

Kaliteli muhalif yok diye de gidip Akp'ye veremem. Birilerine şans verilir, kullanırsa ne ala kullanmazsa gider bu kadar basit.

Tabii şans verilir aynen. Çok saçma bir bakış açısı bu. İnsanlar sırf şu partiden sıkıldıkları için bıktıkları için onca şeyi boş verip gidip şansımızı deneyelim diyor. Yahu böyle saçma bir düşünce olabilir mi? Bu ülkede eğer ki gerçekten bir şeyler olsun istiyorsanız milli irade için kendinizi yırtın parçalayın siyasetçi kavgası ederek değil. Çünkü milli irade hakim olmadıkça Ali gider veli gelir lafı devamlı yaşayacak. Şu an başımızdaki parti gider yerine onunla aynı şeyleri yapan başka bir parti gelir. Zaten siyaset hakkında adamakıllı bir düzen olmadığı için gelen kişi canı nasıl istiyorsa hep öyle yönetiyor. Adamakıllı bir yasa ya da kanun yok. Ya da olanlar görmezden geliniyor uygulanmıyor. Eğer ki halk sesini çıkarıp haklarını savunursa hükümetin kim olduğunun önemi yoktur. Ama olur da halk bu şekilde haklarını savunamadan kendi halinde takılırsa o zaman kusura bakmayın dolar 30 da olur. Gaz sorunlarımız da olur. Siyasetçilerimiz de durmadan koltuk peşinde olur.

Son düzenleme:
Oy kullanmayacaklar siyaset konuşmasın ne olur, 3 sayfa fazladan uzamış konu. Kaldı ki siyasi bir şey bile olmaması gerekiyor burada. Bir nevi devlet, devleti garantör göstererek halkı için doğalgaz alımı peşinde. Tek yapılabilecek siyaset niye Türk bankası yerine Alman bankasından kredi alındığı olabilir ki; ekonomist veya siyasetçi olmayanlar pek yorum yapamaz buna. Bazı durumlarda şart koşulabiliyor şuradan kredi çekmek zorundasın diye. TT olayındaki gibi.

Ben CHP'yi savunmuyorum, Akp'ye her karşı olanı CHP'li sanmayın. Keşke adamakıllı aday çıkarsalar bunu ben de isterim ama çoğu siyasi koltuğundan olmak istemiyor.

Kaliteli muhalif yok diye de gidip Akp'ye veremem. Birilerine şans verilir, kullanırsa ne ala kullanmazsa gider bu kadar basit.

Ben kk hakkında düşüncemi belli edeceğim sadece diğerleri hakkında da duruma göre konuşuruz. Bu adam her diyebildiği durumda çıkıp. Demirtaş neden içeride diye bas bas bağırıyor. Bu adamın yarın bir gün ülkenin başına gelince ilk yapacağı şeylerden birisi bu adamı serbest bırakıp üstüne dokunulmazlık kazandırması olacaktır. Peki o dokunulmazlık alınca ne olacak. Rahat rahat kürdistan propagandaları yapılmaya başlanılacak. Bunu kk istemese bile mecburen yapacak. Çünkü burada bir ittifak var. Mantıken düşünülünce. Bu adamlar ile birlikte iş yürütmesinin sebebi. Onları desteklemesinin illaki bir sebebi olmalı. Kimse birbirinin kara kaşı kara gözü için övgüler yağdırmıyor. Ya para mevzusu olmalı ya onlara haklar verilecek ya da nasıl şu anda bazı siyasetçilerin, müteahhitlerin, iş insanlarının vergisi siliniyorsa ya da iki üç maaş birden alıyorsa bunlara da o tarz illaki imkanlar sağlanacaktır. Okulların rektörleri bile atama ile geliyorsa illaki bunlardan da birilerini aramızda göreceğizdir. Milletin mülteciye tahammülü yok. Halk arasında sıkıntı çıkarıyorlar bizi huzursuz ediyorlar diye. Askere, polise ve suçsuz halka silah doğrultan, kurşun sıkanlarına mı tahammülü olacak sanıyorsunuz. Kk seçilse bile halk biraz sabreder belki ama bu dediğim şeylerden biri veya birkaçı olmaya başlayınca emin olun olay 80'li 90'lı yıllara döner Türkiye. Ya askeri darbe yapılır milli bağımsızlık ve vatandaşların hakları için. Ya da iç savaş çıkar. Tabii daha farklı başka şeyler de olabilir. Benim düşüncelerim, fikirlerim bunlar sizinkileri bilemem. Yazarsınız tartışırız.

Tabii daha farklı başka şeyler de olabilir. Benim düşüncelerim, fikirlerim bunlar sizinkileri bilemem. Yazarsınız tartışırız.
Buradakiler de senden hallice düşünüyorlar.
Cumhurbaşkanımız iyisiyle kötüsüyle bir dönem geçirdi ama bunu da başarısız KK'ye borçlu.
Ben sol SJW'lerden haz etmiyorum, başımıza bayağı bela açarlar.

Geri
Yukarı