Karadeniz'de doğal gaz bulundu

Bloomberg'in yaptığı habere göre Türkiye Karadeniz'de doğal gaz buldu. Dolar ve Euro anlık olarak düştü. Tüpraş hisseleri tavan yaptı. Doğal gaz bulunması üzerine Kanuni sondaj gemisinin Karadeniz'e doğru çıktığı söyleniyor. Ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Lütfen saçma yorumlar yapmayalım konu kilitlenmesin.

Rusya'da da bolca petrol ve doğalgaz var fakat halleri ortada. 10 senedir motor yapamadıklarından SU-57'ler doğru düzgün uçurulamıyor. Birçok proje ya iptal edildi ya nakit akışı ciddi oranda kesildi.

Seçim yaklaşınca ya doğal gaz bulunur ya başka bir şey, eğer dış devletler ile aramızı iyi tutsaydık Akdeniz'deki hakkımızı alırdık, Akdeniz'deki hakkımızı alabilsek ekonomik sorunlarımız çok büyük ölçüde çözülür. Karadeniz'deki rezervin Akdeniz'deki kadar çok olduğunu zannetmiyorum ama umarım bulunmuştur. Eğitimi ve Hukuk'u düzeltip bilime ve yazılıma yatırım yapsak üretim yapsak daha çok kalkınırız ama neyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hissediyorum bu konu da 10-15 mesaj içinde kilitlenmek zorunda kalacak. Çünkü bu tarz konular siyasete kayma eğiliminde oldukları için insanlar içerisindeki siyasi tartışma ateşini saldıkları zaman kavgaya dönüşüyor ve bu da konunun kilitlenmesine neden oluyor.

En son yanlış hatırlamıyorsam Tekirdağ'da büyük bir doğal gaz rezervi bulunmuştu ama aramayı yapan firma Kanada'nındı. Yani bize bir şey düşmemişti.

Karadeniz'de doğal gaz bulmamız halinde dahi mevcut hükümettin bunu çıkarıp, işleyip, satacak potansiyele sahip olduğundan şüpheliyim, güvenmiyorum.

Geri
Yukarı