Boy ayak ilişkisi

Yeni nesil bir değişik, analar babalar ne yedirip içiriyor bu çocuklara? 14-15 yaşlarında bu boy, bu ayak. Maşallah diyelim.
Bazıları gelişimini erkenden tamamlıyor, bazılarında ise hormonsal bozukluklar oluyor. Erken yaştan sırık gibi olan arkadaşlara tavsiyem basketbola yazılmaları :) Günlük hayatta avantajdan çok dezavantajı oluyor çok uzun boyun. :)

Bu yaşlarda bedensel özelliklerinizi dert etmeyin. Hızla değişecek. Bir yerden sonra yavaşlayacak ama hiç durmayacak :) 30'lardan sonra mesela benim ve çoğu arkadaşımın yapısı değişti. Çoğumuzun suratı dolgunlaştı, göbeklerimiz çıktı, karaciğerimiz yağlandı falan :)

Olağan bir durum değil seninki ama yaş aldıkça düzelecektir, benim boyum 1.88 ayağım 44-45 ayakkabının kalıbına göre değişiyor, kesin boyun uzun olur demiyorum ama illaki boyun belli bir seviyenin üzerinde olur diye düşünüyorum, ayak numaran belki de bunun belirtisidir bilemiyorum.

Sizin bir alt sıranızda yine ayak konusu var, o arkadaş 19 yaşındaydı sanırım. Onunla karıştırmış olmam gerekiyor, düzelttim. 13 yaşındasınız, kafanıza takmayın. Daha boyunuz uzar. Beslenmenize dikkat edin. 44 kg. olmanız, boyunuzdan daha çok endişelendirdi beni.
profesyonel basketbol oynuyorum bilmiyorum sağlığım iyi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı