Boy kaç yaşına kadar uzar?

Adam 100 kiloyum diyor, sen spor yapma diyorsun.
190 boyunda olduğunu da eklemiş değil mi? Kilo vermek için diyet yapıp yediklerine dikkat etmesi gerek. Spor yapıp dahada uzamasın diye spor yapma dedim ben. Bende uzun boyluyum çok fazla sıkıntı yaşıyoruz bu konuda.

190 boyunda olduğunu da eklemiş değil mi? Kilo vermek için diyet yapıp yediklerine dikkat etmesi gerek. Spor yapıp dahada uzamasın diye spor yapma dedim ben. Bende uzun boyluyum çok fazla sıkıntı yaşıyoruz bu konuda.
Her spor etkinliği boyu mu uzatıyor? Boyu uzatan spor etkinliklerini yapma diyebilirdin.

Her spor etkinliği boyu mu uzatıyor? Boyu uzatan spor etkinliklerini yapma diyebilirdin.
Spor yapma deyip aşağıda boyunun daha fazla uzamaması gerektiğini belirttim. İyice okusaydın ne demek istediğimi anlardın. İyice okuduysan eğer muhalefet olmak için konuşma lütfen.

Spor yapma. O yaşına göre boyun çok uzun. Dahada uzarsa ileride sıkıntı yaşarsın. Ben 20 yaşındayım 1.95 boyundayım ve 75 kiloyum. Kilom ile sorunum yok ama boyumun bu kadar uzun olmasını istemezdim. Spor yapmadım bende senin gibi ama çok uzun. Her yerde sıkıntı çekiyoruz. Hele senin dahada uzarsa yandın.
Hocam uzun boy ne konularda sıkıntı yapıyor boyumu uzatmaya yöneleceğimde.

Hocam uzun boy ne konularda sıkıntı yapıyor boyumu uzatmaya yöneleceğimde.
Kıyafet alırken, toplu taşımaya binerken, binek araçlara binerken vb. Mesela 2 gün önce birinden ödünç çadır alarak kampa gittik ve gece uyuyacağım zaman uzun olduğum için sıkıntı yarattı. Evde de yatak da yatarken ayağım genelde sığmıyor. 175-180 boy ideal. Daha uzun olmaya gerek yok. Benim uzun olmam genlerimden kaynaklı herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı