Boy uzaması durur mu?

Skeletor55

Decapat
Selam herkese ben 15 yaşındayım boyum 179 yaklaşık 1 aydır her gün 1 litre süt içiyorum ve az da olsa egzersiz yapıyorum fakat 1 ay içerisinde hiç uzamadım. Uzamamın durduğundan korkuyorum. Ne tür şeyler yapsam uzarım birde sakal çıkınca boy uzaması durur mu çevremde herkes bunu söylüyor lütfen aydınlatın beni. Babam 178 Annem 172 Abim 183.

Durur. Sonra kısalmaya başlar. Yaşlanınca boy hafiften kısalır. Şuan ortalama olarak boyun 1.80'e gelmiş bence gayet iyi. Doktor değilim ama basketbol oynayarak uzatabilirsin süt ile bir yere kadar.

Bir de bu yaşlar, gelişme dönemi olduğu için hızlı uzar insanın en hızlı değiştiği yıllar bu yaşlarındadır.

Durur. Sonra kısalmaya başlar. Yaşlanınca boy hafiften kısalır. Şuan ortalama olarak boyun 1.80'e gelmiş bence gayet iyi. Doktor değilim ama basketbol oynayarak uzatabilirsin süt ile bir yere kadar.

Bir de bu yaşlar, gelişme dönemi olduğu için hızlı uzar insanın en hızlı değiştiği yıllar bu yaşlarındadır.
[/QUOTE
basketbol boy uzatmaz boyu uzun olanlar oynar. Ortaokul fizikhocam derdi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı