Boy uzatma ilacı zararlı mı?

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Selam, bu konuda biraz araştırma yaptim ve "genotropin goquick" isminde ilaca denk geldim. Kendisi hormon büyütme ilaci olarak geçiyor sadece kemik gelişimi ile kalmayip kas gelişimi, yağ eritme, gençleştirme gibi etkileri varmiş yurt dışından alacağım fiyati 2500₺ yaşım 17 boy 1,77 yan etkilerini bilenler varsa biraz bahsedebilir misiniz?
Gerçekte anlatıldığı kadar etkiliyse neden herkes kullanmiyor?
Ben henüz gencim kanım hizli akiyor hayatimin hatasini yapmak istemiyorum o yüzden bu konuyu açıyorum teşekkürler.

Selam, bu konuda biraz araştırma yaptim ve "genotropin goquick" isminde ilaca denk geldim. Kendisi hormon büyütme ilaci olarak geçiyor sadece kemik gelişimi ile kalmayip kas gelişimi, yağ eritme, gençleştirme gibi etkileri varmiş yurt dışından alacağım fiyati 2500₺ yaşım 17 boy 1,77 yan etkilerini bilenler varsa biraz bahsedebilir misiniz?
Gerçekte anlatıldığı kadar etkiliyse neden herkes kullanmiyor?
Ben henüz gencim kanım hizli akiyor hayatimin hatasini yapmak istemiyorum o yüzden bu konuyu açıyorum teşekkürler.

Doktor tavsiyesi olmadan ilaç almak sakıncalıdır.

Doktor'a danışma olmadan alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca boyun gayet iyi yaşına göre, boyun 1-2 yıl daha uzama gösterecektir. Ama 12-16 yaşları arasındaki gibi etkili bir uzama göremezsin.

İleride aktif ilaç kullanan bodybuilder olma hedeflerim var boyumun en az 1, 80-85 olmasini istiyorum.
Öyle boy uzatma ilacı kullanıp boyunuzun 1.85'lere çıkacağını düşünmüyorum. 17 yaşındasınız kemik yaşı testi yaptırın uzama ihtimaliniz var hâlâ. Böyle şeylere gerek yok uzamazsa da boyunuzla yetinin derim.

Geri
Yukarı