Çözüldü Boya BY-M1 sesi bilgisayarda az geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ragnar0007

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, konuyu açmadan önce tabii ki internette bir araştırma yaptım. Fakat benim ile aynı sorunu yaşayan hiç bulamadım. Şöyle genelde bilgisayarın da hem kulaklık hem mikrofon girişi olanlar sorun yaşamış çözüm olarak ya kulaklık-mikrofon ayırma aparatı kullanılmış ya da mikrofonun "camera" modunu alıp öyle kullanmışlar.

Şimdi benim bilgisayarımda tek bir jak girişi var ve mikrofon da çalışıyor aslında fakat ses anormal derecede az. +30 dB verdiğimde anca normal düzeye geliyor. Kulaklık mikrofonum ile kıyasladım +30 dB'de hemen hemen aynı ses yüksekliği var. Fakat ses çok daha hırıltılı geliyor. Tabii ilk başta bozuk olduğunu düşündüm iade için tam kutusuna koyarken dedim bir de telefonda deniyeyim. Telefonda ses gayet net ve yüksekti. Gerçekten altı üstü sesimi orta seviyede iletebileceğim bir cihaz istiyorum 1 haftadır kafamı ağrıttı bu sorun yardım eder misiniz? Ne yapmam lazım aparat alsam düzelir mi? Veya yazılımsal bir sorun mu? Yoksa iade edip başka bir şey mi almam lazım?

Çözüm
Hocam bu yaka mikrofonu bile degil maalesef sokak reportaji mikrofonu, uzatilan olan. Telefonun kamerasi aktifken tam performans calisiyor. Bilgisayar uyarlamak icin jak girisli USB ile baglanan bir aparat almalisin, sesi tabii ki az gelecek. Aynisi bende de var.

Mikrofonu diğer bilgisayarım da test ettim aynı telefonda ki gibi tak çalıştır çalıştı. Zaten öyle çok kaliteli olmasını beklediğim yok. Bu bilgisayarda mikrofonu "mikrofon (Realtek(R) Audio)" olarak görürken diğer bilgisayar microphone(High Definition Audio device) olarak gördü. Sorun yazılımsal gözüküyor.

Evet arkadaşlar 1 saat konuyu açmadan önce araştırmıştım konuyu açalı da 2.30 saat olmuş, toplamda 3.30 saat uğraşın sonunda sorunu çözmeye başardım.

Çözüm:
Windows'un kendi kurduğu ses yazılımını Aygıt Yöneticisi'nden "Bu cihazın sürücü yazılımını sil." seçeneği seçili iken kaldırdım. Bilgisayarımın markasına ait sitede bilgisayar modeline göre uygun olan ses yazılımını indirdim. Yazan talimatlara göre kurulumu yaptım. Mikrofonu taktım normal çalışıyor. Önemli not: Windows'u ilk kurduğumda yine otomatik ses yazılımını kurmuştu. 5-6 ay öncesi çok hatırlamıyorum ama ilk başta ses az geliyor diye (Normal dizüstü hoparlör sesi) aynı yöntem ile yazılımı silip bilgisayarın yanında gelen USB'de bulunan ses yazılımını kurmuştum. Ses komple gidince bir kez daha yazılımı kaldırıp Windows'un yüklemesine izin vermiştim bu sefer hoparlör sesi yüksek şekilde gelmeye başlamıştı. Sorun çözüldüğünü düşünmüştüm ama aylar sonra başıma bu geldi. Mutlaka internetten güncel yazılımı indirip talimatlara uygun şekilde kurun.
Hocam bu yaka mikrofonu bile degil maalesef sokak reportaji mikrafonu, uzatilan olan. Telefonun kamerasi aktifken tam performans calisiyor. Bilgisayar uyarlamak icin jak girisli usb ile baglanan bir aparat almalisin, sesi tabii ki az gelecek. Aynisi bende de var.

Hocam bu yaka mikrofonu bile degil maalesef sokak reportaji mikrofonu, uzatilan olan. Telefonun kamerasi aktifken tam performans calisiyor. Bilgisayar uyarlamak icin jak girisli USB ile baglanan bir aparat almalisin, sesi tabii ki az gelecek. Aynisi bende de var.

Mikrofonu diğer bilgisayarım da test ettim aynı telefonda ki gibi tak çalıştır çalıştı. Zaten öyle çok kaliteli olmasını beklediğim yok. Bu bilgisayarda mikrofonu "mikrofon (Realtek(R) Audio)" olarak görürken diğer bilgisayar microphone(High Definition Audio device) olarak gördü. Sorun yazılımsal gözüküyor.

Evet arkadaşlar 1 saat konuyu açmadan önce araştırmıştım konuyu açalı da 2.30 saat olmuş, toplamda 3.30 saat uğraşın sonunda sorunu çözmeye başardım.

Çözüm:
Windows'un kendi kurduğu ses yazılımını Aygıt Yöneticisi'nden "Bu cihazın sürücü yazılımını sil." seçeneği seçili iken kaldırdım. Bilgisayarımın markasına ait sitede bilgisayar modeline göre uygun olan ses yazılımını indirdim. Yazan talimatlara göre kurulumu yaptım. Mikrofonu taktım normal çalışıyor. Önemli not: Windows'u ilk kurduğumda yine otomatik ses yazılımını kurmuştu. 5-6 ay öncesi çok hatırlamıyorum ama ilk başta ses az geliyor diye (Normal dizüstü hoparlör sesi) aynı yöntem ile yazılımı silip bilgisayarın yanında gelen USB'de bulunan ses yazılımını kurmuştum. Ses komple gidince bir kez daha yazılımı kaldırıp Windows'un yüklemesine izin vermiştim bu sefer hoparlör sesi yüksek şekilde gelmeye başlamıştı. Sorun çözüldüğünü düşünmüştüm ama aylar sonra başıma bu geldi. Mutlaka internetten güncel yazılımı indirip talimatlara uygun şekilde kurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Çözüm:
Hangi yazilimi kurdun link atar misin.

Yeni konular

Geri
Yukarı