Boykot edilen tüm markalar Amerika'ya aitken neden İsrail markası diyorlar?

@Efe KIPKINER hocam size kanıtlar sundum ancak hala fikriniz değişmiyor, saygımı bozmamak için uğraşıyorum ancak çok saçma düşünüyorsunuz. Üstelik McDonalds zaten destek sundu Gazze'ye, kendinizle çelişiyorsunuz.

Kılıçdaroğlu ile fotoğrafını koyan birisine laf anlatmaya çalışıyormuşum, aynı zamanda women, kendimi asla affetmeyeceğim. Burger king sevdiğin belli ablacım afiyet olsun sana.
Cahiliiğin böylesi! Mizah yok, bilgi yok, araştırma yok.

1- Stalk atarken düzgün ataydın, ismim yazıyor.
2- Profilimde mizahi olduğu yazıyor yine Kılıçdaroğlu'nun ki anime kızı var maksimum sağcı insan.
3- Insanların saçma sapan fikirlerini değiştirmek ve suçsuz olan Burger King, McDonalds Türkiye'yi savunmak kötü birşey değil.

Ama genelleme veya feminazi mantığıyla düşüneceksek, maksimum AKP'li ailenin çocuğusun. Saygısızsın ve annenin de women olduğunu unutarak önüne gelene "Women :kahve:" diyorsun. Ben de cahil ve Türk aile yapısına karşı koyamayıp, kendi düşüncesi olmayan birine laf anlatmaya çalışıyorum, ve doğruyu gösterene kadar da devam edeceğim.

Son düzenleme:
Saçma sapan bir site, Burger King için "Instagram'dan Israil'e destek verdiler" yazmışlar ancak Burger King Frencheise mantığıyla çalışıyor.Eki Görüntüle 2012557

Yani daha düzgün kendilerinin bile bilgileri yok genel markalardan, iki araştırma ile yazmışlar.
Olayların iç yüzünden habersizsiniz. İşte asıl problem de bu. Zannediyorsunuz ki bu kuruluşlar arasında belirlenmiş bir mantık var ve bu mantığın dışına asla çıkılmaz. Halbuki alakası yok. İstediği kadar franchise mantığıyla çalışsın. Bu olay Türkiye'deki fast food zincirlerinin Katarlılar tarafından yönetilmesine benziyor. Ne kadar özel iştirakle yönetilirse yönetilsin tüm bu firmalar en temel anlamda en azından isim hakkı çerçevesinde bile kendi ana yönetimine bağlı.

Dediğiniz gibi olsaydı, Rusya Ukrayna'ya karşı düzenlediği operasyonlar sonucunda kendi ülkesindeki yabancı fast food zincirlerinin çoğuna çakma isimlerle yeni mağaza adları bulmak zorunda kalmazdı. Ki Rusya'nın yaptığı ile İsrail'in yaptığı arasında dağlar kadar fark varken UEFA maçlarında bile Ukrayna savaşı sırasında "peace" ikonları tüm statları doldurmuştu. En azından bu bile dünyada etkin bir Yahudi lobisinin olduğu kanıtı niteliğinde.

Bu firmaların tek algısı ve isteği para. Hepsinin onlarca sayfa yazı süren isim hakkı gibi birçok etkeni içerisinde bulunduran belgeleri mevcut. İsterlerse bu gibi girişimleri çok rahat engellerler. Ama bunu asla istemiyorlar.

İşin nihayetinde bu boykot mantığının zaten nefrete dayalı bir söylemle sadece 1 veya 2 ay devam etmesi hiçbir işe yaramaz. Bizim Türk toplumu olarak zaten "yerli" olanı kullanmamız icap ediyor. Bunun için illa bir ülkenin bir ülke üzerinde soykırım uygulamasına gerek yok.

Küçüklüğümden beri gıda, temizlik ve giyim gibi sektörlerde yabancı marka almadım, almam. Bu zihniyet ile yetiştirdik. Bir şeyin yerli muadili varsa onu alıyorum. Amacım boykot falan da değil. Çoğu kişi bu zihniyette değil. İlla ki yabancı olsun. Sorsan der ki bunun yerli alternatifi mi var. Var kardeşim tabii ki var. Ama sen bu ürünü yerel bölgende talep etmediğin için marketler de talebe göre ürün alıyor. Sen ve başkası kendi bölgende yerli ürünü talep edersen, yerli firma kazanır. Yerli firma kazanırsa ülke ekonomimiz daha hızlı kalkınır. Çiftçimiz kalkınır, fabrikalarda çalışan yüz binlerce insan evine ekmek götütür. Sen kendi bölgende yerli ürünleri talep edersen, firmalar da çoğunluğun ihtiyacına kulak verir. Bu sayede yabancı markalar ülkemizin piyasasından çekilmeye başlar. Paramız içerde kalır, hatta ihracat arttıkça ülkeye de döviz girer. Bu sayede enflasyon azalır. Enflasyon azaldıkça, yerli girişimcilerin çalışmaları kolaylaşır. Bu sayede yeni sektörlerde de girişimler olur. Sen yerli ürünü talep edersen, devlet yerli girişimciyi destekler. Senin bugün marketin rafındaki yabancı ürün yerine yerli ürünü tercih etmen, belki büyük bir anlam ifade etmeyebilir. Ama herkes bu zihniyette olursa, kelebek etkisi ile ülkemiz hızlıca kalkınacaktır.
Boykot falan hikaye.

Boykot ediyorlar, maliye bakanımız ve merkez bankası başkanımız, boykot edilen ülkelere para istemeye(!) gidiyorlar. 😂😂 Gırtlağa kadar borç, yakında bir döviz şoku olursa şaşmamak lazım.

Olayların iç yüzünden habersizsiniz. İşte asıl problem de bu. Zannediyorsunuz ki bu kuruluşlar arasında belirlenmiş bir mantık var ve bu mantığın dışına asla çıkılmaz. Halbuki alakası yok. İstediği kadar franchise mantığıyla çalışsın. Bu olay Türkiye'deki fast food zincirlerinin Katarlılar tarafından yönetilmesine benziyor. Ne kadar özel iştirakle yönetilirse yönetilsin tüm bu firmalar en temel anlamda en azından isim hakkı çerçevesinde bile kendi ana yönetimine bağlı.

Dediğiniz gibi olsaydı, Rusya Ukrayna'ya karşı düzenlediği operasyonlar sonucunda kendi ülkesindeki yabancı fast food zincirlerinin çoğuna çakma isimlerle yeni mağaza adları bulmak zorunda kalmazdı. Ki Rusya'nın yaptığı ile İsrail'in yaptığı arasında dağlar kadar fark varken UEFA maçlarında bile Ukrayna savaşı sırasında "peace" ikonları tüm statları doldurmuştu. En azından bu bile dünyada etkin bir Yahudi lobisinin olduğu kanıtı niteliğinde.

Bu firmaların tek algısı ve isteği para. Hepsinin onlarca sayfa yazı süren isim hakkı gibi birçok etkeni içerisinde bulunduran belgeleri mevcut. İsterlerse bu gibi girişimleri çok rahat engellerler. Ama bunu asla istemiyorlar.

İşin nihayetinde bu boykot mantığının zaten nefrete dayalı bir söylemle sadece 1 veya 2 ay devam etmesi hiçbir işe yaramaz. Bizim Türk toplumu olarak zaten "yerli" olanı kullanmamız icap ediyor. Bunun için illa bir ülkenin bir ülke üzerinde soykırım uygulamasına gerek yok.
Tamam da ben sadece McDonalds ve Burger King'den bahsettim, banane Rusya'daki diğer fast food zincirlerinden? Üstelik tam olarak ona da bağlanamaz ki, taraf olduğundan değiştirme talebinde bulunmuş bile olabilir, tam bir kanıtı yok.

Bu kısma katılıyorum ancak hala diğer söylediklerimin arkasındayım, çünkü kanıtlar ile geldim. Ve de diğerlerinde kendimize zararımız dokunuyor yine 🙂

Eki Görüntüle 2012459

ChatGPT'ye boykot edilen 3 markanın hangi ülkeye ait olduğunu sordum ve hepsine Amerika cevabını verdi. Fakat neden bu markalar İsrail'in olarak geçiyor?

Boş ver bırak boykot etsinler. Deprem zamanındada boykot ettiler 2-3 ay sonra gitmeye devam ettiler. Bunda da aynı böyle olacak.

Eki Görüntüle 2012459

ChatGPT'ye boykot edilen 3 markanın hangi ülkeye ait olduğunu sordum ve hepsine Amerika cevabını verdi. Fakat neden bu markalar İsrail'in olarak geçiyor?

Troll Türkiye yahudılerı Amerikan yahudılerı alman yahudılerı ısımlerı Ahmet Mehmet Ali vehbı dunyadada che, Einstein, karl marx, oppen heimer vb bunlar yahudıler boykot bos ıs.

Yeni konular

Geri
Yukarı