Boyum Fazla Uzun

Lerasen

Decapat
Merhabalar ben 14 yaşındayım ve boyum 183. Arkadaşlarımdan uzunum güzel bir şey ama kendimi kötü hissediyorum bazen. Bazı hocalar Basketbol oynamamı istiyor ama ben Basketbol oynarsam 2 metre olabileceğimi düşünüyorum. Yaklaşık 1.5-2 senedir boyum bayağı hızlı uzadı, geçen sene mesela 15 cm. Sizce ne kadar boya ulaşırım? Genetikte ise annem uzun babamda ortadan bir tık uzun (başka nasıl anlatabilirim bulamadım. :D). Dediğim gibi sizce kaç olur boyum büyüyünce ve spora başlamalı mıyım? (Spor ile ilgili isteğim yok, 2 metre olabilirim.)

İlkokul'da aşağı yukarı 11-12 yaşlarındayken 178 olan bir kız arkadaşım vardı. Yapılan kemik testleri sonucu 183 cm'de boy uzamasının duracağını söylemişler. Nitekim öyle de oldu.

Bende senin gibiydim. Her daim sınıf arkadaşlarımdan ve akranlarımdan uzun oldum. Şuan boyum 1.96. Ve kilom 140.

Ve kendimle gurur duyuyorum. Çünkü Türkiye ortalamasının baya üstündeyim. Herkesten farklıyım. Herkes birbirinden farklıdır ama ben fiziksel özelliklerimle bambaşka birisiyim.

Kendini kötü hissetme. Kısa boylu olanlar aşağılık kompleksine girip seni aşağılar, kendini yükseltmek için. Spor yap. Sağlıklı ol yeter. Boyunla dalga geçenlere pabuç bırakma. Cazz koy. Atar yap. Diğer türlü sesin çıkmadığı için daha fazla üstüne gelecekler.

Kendine iyi bak uzun kardeşim :).

Ben 180 olmak için uğraşıyorum sen ne diyorsun :D
Umarım istediğiniz boya ulaşırsınız. Bu işler kısmet :)
Bende senin gibiydim. Her daim sınıf arkadaşlarımdan ve akranlarımdan uzun oldum. Şu an boyum 1.96. Ve kilom 140.

Ve kendimle gurur duyuyorum. Çünkü Türkiye ortalamasının baya üstündeyim. Herkesten farklıyım. Herkes birbirinden farklıdır ama ben fiziksel özelliklerimle bambaşka birisiyim.

Kendini kötü hissetme. Kısa boylu olanlar aşağılık kompleksine girip seni aşağılar, kendini yükseltmek için. Spor yap. Sağlıklı ol yeter. Boyunla dalga geçenlere pabuç bırakma. Cazz koy. Atar yap. Diğer türlü sesin çıkmadığı için daha fazla üstüne gelecekler.

Kendine iyi bak uzun kardeşim :)
Herhangi bir sporla ilgileniyor musunuz? Boyunuz çok uzun gerçekten :). Ben en fazla 192 olmak isterdim ama böyle gidersem geçeceğim galiba. 195 olursam eğer spor ile uğraşmadığım için pişman olma ihtimalim yüksek ama bence benimki "Erken Ergenlik"'ten kaynaklı olabilir. 2 yılda 20 cm (belki daha fazla)uzamak bayağı fazla :) Basketbol eğlenceli ama spor ile ilgilenmiyorum dediğim gibi en fazla 192 olmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük yaşam onlar geçici. Allah sana bu boyu vermiş, sen kendini geliştirip çaba harcayacaksın. Sen başarılı olduğun alanda profesyonel olursan, zaten her şey sana özel olur. Basketbol ligindeki oyuncuların, hatta bazı futbolcuların boyları 2m'yi geçkin, maddi anlamda günlük yaşam onlara güzel :)

Olaylara şimdiden profesyonel bakmaya çalışmalısın. Benim boyum 1.75, oğlum 13 yaşında onun boyu 1.70, tahminen en fazla 1.80 olur :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı