Boyum için hangi yol bisikletini almalıyım?

Boyuma göre hangisini tercih etmeliyim?(yol bisikleti)
Bir kaç tane baktım cm cinsinden yazıyor benim boyum kaç cm için uyumludur acaba?
50 cm uyumlu ise bir tane de bisiklet önerisinde bulunur musunuz 🥺

Benim boyum 1.60 üstündeyken 20" Kron TX150 aldım, rahatça kullanıyordum. Size 18" olabilir.
1615578258002.png

Aldığım model bunun Hidrolik Disk frenlisiydi. 24 Vites, yeterli. Bakılabilir Kron modelleri. Veya Sedona, Scott gibi markalara bakılabilir.

Bu arada, görseldeki model 18" muhtemelen. Benimki daha yüksekti sanki.

48-51 cm Kadro boyuna sahip olan bir bisiklet almalısın.
Teşekkürler önerebileceğiniz bisiklet var mı?
Benim boyum 1.60 üstündeyken 20" Kron TX150 aldım, rahatça kullanıyordum. Size 18" olabilir.
Eki Görüntüle 919341
Aldığım model bunun Hidrolik Disk frenlisiydi. 24 Vites, yeterli. Bakılabilir Kron modelleri. Veya Sedona, Scott gibi markalara bakılabilir.
Önerin için teşekkürler fakat yol bisikleti almak istiyorum 😊

...(yol bisikleti)...
Dediğimiz gibi, yol bisikleti ile şehir bisikleti farklı kavramlar. Bunu göz önünde bulundurarak alın. Yol bisikletini şehir içinde veya parka rahatça kullanamazsınız. Çünkü ona göre tasarlanmamıştır.
Önerin için teşekkürler fakat yol bisikleti almak istiyorum 😊
Tamam siz bilirsiniz. O zaman yine Sedona gibi markalar olabilir.

Farkları:
https://eksisozluk.com/yol-bisikleti-vs-sehir-bisikleti--3552508https://forum.donanimhaber.com/sehir-bisikletimi-yoksa-yol-yaris-bisikleti-mi--74615598

Dediğimiz gibi, yol bisikleti ile şehir bisikleti farklı kavramlar. Bunu göz önünde bulundurarak alın. Yol bisikletini şehir içinde veya parka rahatça kullanamazsınız. Çünkü ona göre tasarlanmamıştır.

Tamam siz bilirsiniz. O zaman yine Sedona gibi markalar olabilir.
Öneriniz için teşekkürler tüm olasılıkları göz önünde bulundurularak bu kararı verdim :)

Arkadaş yol bisikleti istemiş, dağ/şehir önerip durmuşsunuz ya :d

Boy değil de iç bacak uzunluğun önemli. Ama sizin boyunuza 48-51 cm kadro boyu olur gibi tahminimce. Bir de 4000 liraya kadar çıkıyorsanız vites seti Sora olursa iyi olur. Ben bu bisikletin bir alt modelini kullanıyorum, memnunum ama 52 cm size uzun mu gelir bilemem:

Bir de şunu sormak istiyorum mesela 50cm buldum.50 cm boyum için uygun fakat onun yanında bir de 28 jant vs yazıyor bildiğim kadarıyla 28 jant baya büyük birşey o nasıl oluyor açıklarsanız sevinirim :)
Kron, Carraro, Mosso öneririm. Bunlar sizin belirttiğiniz bütçelere uyacaktır. Tabii daha başka markalar da var ama bunlar daha çok sizin bütçenize hitap ediyor.
Teşekkürler zaten giriş seviyesi tercih edeceğim bu benim için ilk olacak

Geri
Yukarı