Boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı başlangıcı var

Ardasko

Femtopat
Daha fazla  
Selam boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı başlangıcı biri olarak haftaya fizik tedaviye başlamayı düşünüyorum. Başladıktan sonra fıtığın geçmesi sonucunda fitness vb spor yapabilir miyim? Ya da asla yapamayacak mıyım birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Aynı sorundan muzdaribim. Yaşım da 22. 4-5 aydır falan fıtıktan habersiz spor yapıyordum, sanırım bir şeyleri yanlış yaptım ve hem omzumu incittim, hem de fıtığı patlattım. İki fıtığım varmış bu arada boynumda. Patlayan fıtık kist halinde olmadığı için sıvı akabilir, akarsa ameliyatsız iyileşirsin dendi. Bir kaç haftadır spor yapmadım, iyiye doğru gidiyorum. 3 hafta önceki şiddetli ağrılarım yok.

Neyse; şiddetli ağrılarımın azalması üzerine doktoruma spora ne zaman dönebilirim diye sordum, o da sıvı akıp gittiyse, ağrıların tamamen geçtikten, omzunda iyice iyileştikten sonra, diğer fıtığının engel olacağını düşünmüyorum dedi. Dikkatli davran, aşırı zorlama kendini, sonrasında dönersin spora dedi. Yine de bu konuda doktoruna danışmak her zaman daha iyi. Sonuçta konuda uzman olan o, fıtığını görende o.

Aynı sorundan muzdaribim. Yaşım da 22. 4-5 aydır falan fıtıktan habersiz spor yapıyordum, sanırım bir şeyleri yanlış yaptım ve hem omzumu incittim, hem de fıtığı patlattım. İki fıtığım varmış bu arada boynumda. Patlayan fıtık kist halinde olmadığı için sıvı akabilir, akarsa ameliyatsız iyileşirsin dendi. Birkaç haftadır spor yapmadım, iyiye doğru gidiyorum. 3 hafta önceki şiddetli ağrılarım yok.

Neyse; şiddetli ağrılarımın azalması üzerine doktoruma spora ne zaman dönebilirim diye sordum, o da sıvı akıp gittiyse, ağrıların tamamen geçtikten, omzunda iyice iyileştikten sonra, diğer fıtığının engel olacağını düşünmüyorum dedi. Dikkatli davran, aşırı zorlama kendini, sonrasında dönersin spora dedi. Yine de bu konuda doktoruna danışmak her zaman daha iyi. Sonuçta konuda uzman olan O, fıtığını görende o.

Geçmiş olsun bende 17 yaşındayım gerçekten kötü bir sağlık sorunu inşallah geçer ve sporuma devam edebilirim.

Bende de boyun düzleşmesi var son 2 senedir. Artık sağ kolumla telefon bile tutamıyorum. Her gün acı çekiyorum. Bunun bir çözümü yok sanırım.

Son düzenleme:
Fizik tedavi ağrılarını az olsa azaltır ama tamamıyla geçirmez eskisi gibi olmaz. Doktor bana ameliyat şart demişti difüzyon bulging C5-C6 C6-C7 ve servikal lordoz.

Boyun düzleşmesini tedavi edeyim derken fıtık engel oluyor fıtık için gerekli egzersizleri yapmak istersen bu sefer boyun düzleşmesini riske sokuyor yani ikisi bir arada gerçekten piyango gibi sorun inşallah geçer.

Fizik tedavi 15 seans veriyorlar tabii yoğunluğa bağlı ve ultrason cihazına benzeyen alet ile sıcaklık veriyor en sonda frekans elektrik ile seansın sonlanıyor.

Fizik tedavi ağrılarını az olsa azaltır ama tamamıyla geçirmez eskisi gibi olmaz. Doktor bana ameliyat şart demişti difüzyon bulging C5-C6 C6-C7 ve servikal lordoz.

Boyun düzleşmesini tedavi edeyim derken fıtık engel oluyor fıtık için gerekli egzersizleri yapmak istersen bu sefer boyun düzleşmesini riske sokuyor yani ikisi bir arada gerçekten piyango gibi sorun inşallah geçer.

Fizik tedavi 15 seans veriyorlar tabii yoğunluğa bağlı ve ultrason cihazına benzeyen alet ile sıcaklık veriyor en sonda frekans elektrik ile seansın sonlanıyor.

20 seans boyunca sıcak ve elektrikli fizik tedavi gördüm ve aynı süreçte 40 kez iğne tedavisi uygulandı. Ayrıca, yaklaşık 10 farklı krem ve çeşitli haplar denedim, ancak hiçbiri en ufak bir rahatlama sağlayamadı. Tek etkili çözümün düzenli egzersiz ve yüzme olduğunu fark ettim. Bu aktiviteler biraz olsun sıkıntımı hafifletiyor.

Ayrıca, yabancı kaynaklardan bulduğum etkili egzersizleri uyguluyorum ve son zamanlarda bu sayede biraz daha rahat uyuyabiliyorum. Yatak yüzeyimi ortopedik bir yastıkla değiştirmek de büyük bir katkı sağladı. Özetle arkadaşlar, bu hastalıkla başa çıkmanın en iyi yolu onu kabullenmek ve ameliyat gibi radikal çözümlerden kaçınmaktır. Gerçek çözüm egzersiz yapmaktır.

20 seans boyunca sıcak ve elektrikli fizik tedavi gördüm ve aynı süreçte 40 kez iğne tedavisi uygulandı. Ayrıca, yaklaşık 10 farklı krem ve çeşitli haplar denedim, ancak hiçbiri en ufak bir rahatlama sağlayamadı. Tek etkili çözümün düzenli egzersiz ve yüzme olduğunu fark ettim. Bu aktiviteler biraz olsun sıkıntımı hafifletiyor.

Ayrıca, yabancı kaynaklardan bulduğum etkili egzersizleri uyguluyorum ve son zamanlarda bu sayede biraz daha rahat uyuyabiliyorum. Yatak yüzeyimi ortopedik bir yastıkla değiştirmek de büyük bir katkı sağladı. Özetle arkadaşlar, bu hastalıkla başa çıkmanın en iyi yolu onu kabullenmek ve ameliyat gibi radikal çözümlerden kaçınmaktır. Gerçek çözüm egzersiz yapmaktır.
Röntgeniniz var mı? Sanırım sizdeki boyun düzleşmesi ileri derece.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı