Bozuk Bilgisayar Bileşenleri Almak

scout22

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Daha önce bozuk anakart satılan bir site görmüştüm 10 TL gibi bir fiyatı vardı ilgimi çekmişti. Çünkü ben ufaklıktan beri bütün elektronik oyuncaklarımın ve evin bozulan elektronik eşyalarının içinde ne olduğunu merak edip parçalamış biriyim. Şimdi de bilgisayarı daha iyi anlamak için harddisk, işlemci gibi bileşenlerin içini açıp incelemek istiyorum. Tabi ki bunu ancak bozuk parçalar ile gerçekleştirebilirim. Hurdacı, bilgisayarcı veya internet gibi yerlerden 5-10 TL gibi fiyatlara bozuk parçalar alıp incelemek sizce mantıklı bir hareket mi? Yoksa elimdeki dizüstü ve masaüstü bilgisayarı sök topla yapmaya devam mı edeyim ? Görüşlerinizi almak istiyorum.

Çevrene sormanı öneririm. Eğer bozuk bilgisayarı olan var ise onlardan alıp incelersin. Ve kırmadan inceler isen iyi olur. Başka birileri daha yararlanabilir. Eğer yok ise ufak paralar vererek alabilirsin. Merakını gidermiş olursun.

Çevrene sormanı öneririm. Eğer bozuk bilgisayarı olan var ise onlardan alıp incelersin. Ve kırmadan inceler isen iyi olur. Başka birileri daha yararlanabilir. Eğer yok ise ufak paralar vererek alabilirsin. Merakını gidermiş olursun.
Zaten karmaşık olmayan elektronik aletleri ve bilgisayarımı açıp inceliyorum geri topluyorum fakat ben biraz daha derine inmek istiyorum. Mesela işlemcinin içi nasıl bir yapıya sahip? Veya videolarda gördüğüm harddiski kendim açıp incelemek istiyorum. Yani yapacağım işten sonra parçalar kesin zarara uğrayacak bozuk parçalar istememin sebebi de bu. Önerin için teşekkür ederim

İncelemeye meraklısın madem eski bir tane harddisk bul şu 1-2 GB boyutlu büyük harddiskler tam senlik içinde çok güçlü mıknatıslar var. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı