Bozuk Fan Ledi

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
Bugün teslim edilen 6C-120 fanımı kasaya taktım fakat ışıklarının yarısından fazlası yanmıyor. Benim yapmış olabileceğim bir şey var mı? SYS-FAN girişine taktım gayet sorunsuz dönüyor, sadece ışıkları yanmıyor. Videoyu aşağıya bırakıyorum, sonuna kadar izleyin, sonunda birden bütün ışıkları yanıyor ve sönüyor. (Orada bilgisayarı kapatıyorum.) Ayrıca bilgisayar ilk açılırken de yeşil ledler yanıyor ama sonra sönüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

WhatsApp Image 2021-04-07 at 16.09.36.jpeg

Hocam az önce molex kablosunda denedim ve çalıştı. Az önceki takmaya çalıştığım yerden farkı nedir molexin? Bir sorun yaşar mıyım?

1617803504525.png

1617803583257.png

Fanı ters takmıisınız sanırım. Arkaya takılan fan havayı dışarı üfler.

Hocam bunun iki tarafında da logo var hangi tarafı içe bakacak onu anlamadım.

yok hocam, mecbur böyle kullanacaksınız. Sadece hız kontrolü yapamazsınız , hep üst sınırda döner fan. Biraz sesli olabilir.

Fanı arkadasın dediği gibi ters takmışsınız. Sabit kısmının kasaya bakması gerek;

Arka sabit iskeleti ( bacakların olduğu, dönmeyen kısım) kasanın hava çıkışına bakacak.

fotodakinin tam tersi yani

Son düzenleme:
yok hocam, mecbur böyle kullanacaksınız. Sadece hız kontrolü yapamazsınız , hep üst sınırda döner fan. Biraz sesli olabilir.

Fanı arkadasın dediği gibi ters takmışsınız. Sabit kısmının kasaya bakması gerek;

Arka sabit iskeleti ( bacakların olduğu, dönmeyen kısım) kasanın hava çıkışına bakacak.

fotodakinin tam tersi yani

Tamam hocam taktım tekrar, ama fan hiç ses yapmıyor. Normal hızda dönüyor gibi. Bir programla vs. kontrol edemez miyiz?

Tamam hocam taktım tekrar, ama fan hiç ses yapmıyor. Normal hızda dönüyor gibi. Bir programla vs. kontrol edemez miyiz?
molex ile olmaz maalesef. Kontrol etmenize çok gerek yok, ses de yapmıyorsa önemli değil. Bence böyle kullanın. İlla kontrol etmek isterseniz satadan güç alan ve kontrol edilebilen bir fan hub almanız gerekli.

molex ile olmaz maalesef. Kontrol etmenize çok gerek yok, ses de yapmıyorsa önemli değil. Bence böyle kullanın. İlla kontrol etmek isterseniz satadan güç alan ve kontrol edilebilen bir fan hub almanız gerekli.
Merhaba benim kasamda 4 adet rainbow fan var 3 önde 1 arkada. Bağlantıları molex ve gücü psudan alıyorlar kontrol ettim ard arda takılılar. Sorum şu ben bu fanların ışığını kapatabilir miyim? çünkü gözlerim rahatsız. Kasa modelim msi mag forge m100a, anakart modelimde msi a520m-a pro.

Merhaba benim kasamda 4 adet rainbow fan var 3 önde 1 arkada. Bağlantıları molex ve gücü psudan alıyorlar kontrol ettim ard arda takılılar. Sorum şu ben bu fanların ışığını kapatabilir miyim? çünkü gözlerim rahatsız. Kasa modelim msi mag forge m100a, anakart modelimde msi a520m-a pro.
Merhaba, kapatamazsınız maalesef. Öyle bir ayar yok. Tek yol fanlardaki ledlerin kablolarını zarar vermeden kesmek olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı