Bozuk görüntü ekran kartı mı yoksa monitör kaynaklı mı?

Alperenn77

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün gece oyun oynarken ekranın tam ortasında yeşil çizgiler çıktı ekranı kapatıp açtım bu sefer tamamen ekran dikey olarak çizgilerle doldu. Monitörü kasaya hiç takmadan açtığımda siyah ortasında yeşil çizgiler olan fotoğraftaki görüntüyü alıyorum. Kasaya bağlayıp takınca gri siyah renkli ekranı tamamen kaplayan dikey çizgilerle doluyor. Ekran kartım MSI Game X Trio 2080. Ekran kartında D sub çıkışı olmadığı için eski monitörlerimi takıp deneme şansım olmadı. Acaba ekran kartından mı yoksa monitörden mi kaynaklanıyor. Bu arada monitörün garanti süresinin bitmesine 3 ay kalmış. Garantiye göndersem herhangi bir ücret öder miyim?
Herhangi bir düşme ekrana bir darbe gelmedi her şey bir anda oldu. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20210620_025308.jpg

IMG_20210620_030031.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır garanti varken monitörü garantiye yollayın bence. Sorun monitör gibi.

HDMI girişi ile PC'yi televizyonda test edebilirsiniz.
ya da uydu alıcısını monitöre bağlayabilirsiniz. Hepsini test edersiniz.
Aklınızda soru kalmamış olur.

Genelde bu yeşil çizgi problemi monitör ile ilgili oluyor bilginiz olsun.

Bende de bir ara alttakine benzer sıkıntı vardı hmdi kablomu değiştirdim sorun çözüldü. Fakat sizin sorun monitörde gibi çünkü monitörü kasaya bağlamadan açınca da sıkıntı çıkıyormuş.

Hazır garanti varken monitörü garantiye yollayın bence. Sorun monitör gibi.
Servispoint bakıyormuş msi parçalarına. Acaba aracımla götürüp bıraksam herhangi bir ücret talep ederler mi?
HDMI girişi ile PC'yi televizyonda test edebilirsiniz.
ya da uydu alıcısını monitöre bağlayabilirsiniz. Hepsini test edersiniz.
Aklınızda soru kalmamış olur.

Genelde bu yeşil çizgi problemi monitör ile ilgili oluyor bilginiz olsun.
Teşekkür ederim deniyeceğim.

Geri
Yukarı