Bozuk görüntü hatası

393654

Kilopat
Makaleler
1
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
Anakart
Intel HM470
İşlemci
i5 10300H
Merhaba, sistemimde birkac gundur durduk yere "bozuk goruntu" seklinde hata aliyorum. Asagiya fotografini biraktim. Suruculerim guncel. Neden kaynaklaniyor olabilir?

1690198033262.png

Bu arada RiotClientServices.exe yazdigina bakmayin. Şu an Valorant yukledigim icin o isim gozukuyor. Daha oncesinde farkli bir isim vardi. Herhangi bir program/oyun acik kapali fark etmez bir anda bu hatayi aliyorum. Tamam deyince kapaniyor. Bilgisayarin performansinda vs bir sorun yok. Her şey normal sadece hata aliyorum.

Hocam virüs programınızla alakalı bunu bende yaşadım. Sistem dosyalarında virüs algılayıp siliyor örnek olarak dllnashext.dll silinmiş. Karantinadan geri yüklerseniz, düzelir.

Evet tam da şüphe ettiğim gibi. Hocam kaspersky bilgisayarda bir tehdit algıladığında sistem dosyalarını vs. devre dışı bırakabiliyor, onları silebiliyor. Tarama yapıp yeniden başlatabilir misiniz? Aynı şeyi yaşadım bende ilk seferde karantinada gözükmedi fakat sonraki seferlerde gözükmeye başladı. Eğer çok "tehlikeli" bir dosya ise karantinaya bile almayıp yok ediyor Kaspersky.

Bugün aynısını bir arkadaşımda yaşadı ve onunkini anca formatla çözdük Kaspersky içinden geçmiş işletim sisteminin.

Evet tam da şüphe ettiğim gibi. Hocam kaspersky bilgisayarda bir tehdit algıladığında sistem dosyalarını vs. devre dışı bırakabiliyor, onları silebiliyor. Tarama yapıp yeniden başlatabilir misiniz? Aynı şeyi yaşadım bende ilk seferde karantinada gözükmedi fakat sonraki seferlerde gözükmeye başladı. Eğer çok "tehlikeli" bir dosya ise karantinaya bile almayıp yok ediyor Kaspersky.

Bugün aynısını bir arkadaşımda yaşadı ve onunkini anca formatla çözdük Kaspersky içinden geçmiş işletim sisteminin.
Tam tarama mi yapayim hocam?

Sorun çözüldü mü ?
Taramayı yaptım ama bilgisayarı yeniden başlatamadan kapatmam gerekti. Yarın bakacağım.

Evet, taramadan sonra sorunlu uygulamaları tekrardan kurun. Sorun çözülür yüksek ihtimalle.
Hocam kusura bakmayin cevap vermeyi unuttum. Dun hic hata almadim, bugun tekrar hata verdi. Format gerekli sanirim. Tesekkur ediyorum vakit ayirdiginiz icin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı