Bozuk GTX 940M çalıştırmaya devam edilirse ne olur?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, birkaç yıl önce bilgisayarımın Nvidia GeForce 940M GPU'sunu yaktım, o zamandan beri genelde İntel HD Graphics 520 kullanıyorum fakat güvenilir bir tamirci bulamadığım için bir türlü tamir ettiremedim ve tamir ettirememek cidden koyuyor.

Biriktirsem bile aşağı yukarı bir APU sistem toplayabilirim anca, zaten PC fiyatları uçuşta iken yeni bilgisayar almak sadece bende pişmanlık yapar. Biliyorum, GT 940M çok güçlü değil fakat oynadığım oyunların pek güncel olmadığını hesaba katınca bana rahatlıkla yeter.

GPU'yu bu durumda kullanırsam ne olur?
GPU yandığında hala çalışıyordu, sadece grafikler bozuktu:

1602925651840.png

1602925982492.png

Son düzenleme:
Yanmamıştır o duman falan çıktımı içini açıp bakıp fotoğraf atın.
Hocam, cihaz dizüstü bilgisayar. Yaktığım zaman yaz günüydü. Dalgın anıma geldi.

Garry's Mod'da Ultra grafikte Nükleer Bomba modu deniyordum. Oyunda mı patladı adını vermek istemediğim bir alanda mı patladı anlamadım.

Her oyunda böyle mi yoksa sadece ETS 2'de mi?
Her oyun...
Hocam yanmıştır arkadaşımda aynı ekran kartı var yanmıştı görüntü aynen yukarıdaki gibi oluyordu çizgili.
Hocam konu dışı olucak ama yetkili servisler normal servislere göre ne kadar fazla alıyor? Daha önce gösterdiğim bir yer 400₺ fiyat çekmişti fakat garanti vermediği için yaptırmamıştım.

Geri
Yukarı