Bozuk HDD nasıl tamir edilebilir?

Marvoldo

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
samsung m3 portable 1tb hx-m101tcb/g
Yıllar önce babamın aldığı bir hard disk bu bayağıdır hiç görmemiştim geçenlerde bir baktım HDD de herhangi bir sorun yok. HD Tune da tarattım fakat kablo kısmını biraz oynattığım bağlantı kopuyor. Anladığım kadarıyla bozuk HDD tamir edilmiyormuş fakat sadece kablo kısmında sorun var. Bunu tamir ettirebileceğim bir yer var mı? Ya da ben yapabilir miyim?
Model: Samsung M3 portable 1TB hx-m101tcb/g

Kablosunda kopukluk varsa ve çıkarılabiliyorsa yenisi alınıp takılıp kullanılabilir. HDD içini açmaya kalkmayın. Havadan nemden bile bir toz tanesi bile açtığınız andan itibaren bozulmasına sebebiyet verebilir.

Hasarın ne düzeyde olduğuna bağlı. Eğer sadece kablonun takıldığı yer sıkıntılıysa değiştirilmesi kolay. Ama başka bir sorun varsa değiştirilmesi zor.

Kablosunda kopukluk varsa ve çıkarılabiliyorsa yenisi alınıp takılıp kullanılabilir. HDD içini açmaya kalkmayın. Havadan nemden bile bir toz tanesi bile açtığınız andan itibaren bozulmasına sebebiyet verebilir.

Çıkarılabiliyor kopukluk yok ama sadece kabloyla oynarken bile gıcırdıyor kablo normal 3 4 yıl aynı yerde durdu HDD alacağım yarın yenisini fakat biraz farklı ucu hiç görmemiştim bir araştırayım.

Geri
Yukarı