Bozuk HDD nasıl tamir edilir?

Low Level Format ile deneyin. İşlem uzun sürer haberiniz olsun. İşlem bittikten sonra HDD kontrol programlarından birini kullanın, bakın sorun var mı?

Tekrar bilgisayara bağlayıp deneme yaparım ihtimal düşük olsa bile en azından bir yol var denemeden olmaz.
Birçok program denedim ama en memnun kaldığım program "Minitool Partition Wizard" oldu. Tavsiye edebilirim. Bu arada 2 TB HDD oldukça uzun sürebilir bilginiz olsun. Gerçi hatalı kısımların ne kadar olduğuna bağlı ne kadar sürecek olması. Hele ki USB ile birkaç gün sürerse, şanslısınız :). İmkanınız varsa diski SATA arayüzü ile bağlayın bilgisayara. Benden tavsiye.

Merhaba hocam yakın zamanda benimde harddiskim bozuldu. Burada kartta sıkıntı olduğunu söylemişlerdi. Tamiri hakkında bilgilendirebilir misiniz?
Dostum kart değişimi yapılabiliyor. Eline Harddisk'i alacaksın ya da kartı sökeceksin. Bilgisayarcıları teker teker gezeceksin çıkma bir tane kart bulacaksın. Değişimi sağlanır. Sıfır olarak satılıyor mu hiç bilmiyorum. Biz hep bozuk HDD'lerden söküp onarım yapıyorduk.

Son düzenleme:
Dostum kart değişimi yapılabiliyor. Eline Harddisk'i alacaksın ya da kartı sökeceksin. Bilgisayarcıları teker teker gezeceksin çıkma bir tane kart bulacaksın. Değişimi sağlanır. Sıfır olarak satılıyor mu hiç bilmiyorum. Biz hep bozuk HDD'lerden söküp onarım yapıyorduk.
En kısa zamanda deneyeceğim inşallah 300 lira HDD masrafından yırtabilirim. :D

En kısa zamanda deneyeceğim inşallah 300 lira HDD masrafından yırtabilirim. :D
Zamanında 30-40TL'ye kart değişimi yapıyorduk. Şimdi ne kadardır hiç bilmiyorum. Umarım sorun karttadır da az para ile işin içinden çıkarsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı