Bozuk modemi bridge moduna almak

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Selam, uzun süredir ping konusunda bana sıkıntı yaşatan zamanında düşürdüğüm için muhtemelen içinde bir şeyler kırılmış olan Kablonet'in modemine sahibim. Bu modeme güzel bir router alıp modemi bridge moduna sokup routeri modem olarak kullansam, modemin bozuk olması bu konuda bir sıkıntı çıkarır mı bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, uzun süredir ping konusunda bana sıkıntı yaşatan zamanında düşürdüğüm için muhtemelen içinde bir şeyler kırılmış olan Kablonet'in modemine sahibim. Bu modeme güzel bir router alıp modemi bridge moduna sokup routeri modem olarak kullansam, modemin bozuk olması bu konuda bir sıkıntı çıkarır mı bana?
Modem bozuksa sıkıntı çıkar, başka bir kablonet modem ve router almalısın. Ancak, modemin sadece Wifi bağlanrısı sorunlu ise modemin wifi özelliğini kapatıp bridge moduna alırsan sorun çıkmaz. Her halükarda router ihtiyacın olduğu için alıp deneyebilirsin. Kablonette brdige modunda sorunsuz kullanıyorum. Tp-Link Archer AX73.

Modem bozuksa sıkıntı çıkar, başka bir kablonet modemve router almalısın. Ancak, modemin sadece wifi'si sorunlu ise modemin wifi özelliğini kapatıp bridge moduna alırsan sorun çıkmaz. Her halükarda router ihtiyacın olduğu için alıp deneyebilirsin. Kablonette brdige modunda sorunsuz kullanıyorum. Tp-Link Archer AX73.
Hocam 2-3 senedir bazı akşamları pingim 100den aşağı inmiyor ve arkasından iğne sokup resetlemediğim sürece öyle kalıyor sonsuza kadar. Sanırım yeni bir modem istemem gerekecek bu durumda.

Hocam 2-3 senedir bazı akşamları pingim 100den aşağı inmiyor ve arkasından iğne sokup resetlemediğim sürece öyle kalıyor sonsuza kadar. Sanırım yeni bir modem istemem gerekecek bu durumda.
İkinci el modem alabilirsin kiralamak yerine. Değiştirmen gerek bridge modunda ping değişmez modemde ne ise onu alırsın.

2.el temiz bir modem aldım, hallettim.

İkinci el modem alabilirsin kiralamak yerine. Değiştirmen gerek bridge modunda ping değişmez modemde ne ise onu alırsın.

2.el temiz bir modem aldım, hallettim.
Kablonet mi kullanıyorsunuz? Docsis Modem alınca 2.el sanırım kaydetmek falan gerekiyormuş bilginiz var mı?

Geri
Yukarı