Bozuk RAM sebebiyle sistem açılmıyor

DashMatters

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 hyperx
Ekran kartı
1660 super
Anakart
B450m S2h
İşlemci
1600af
Merhaba, yaklasi 2 senedir kullandığım bilgisayar bugün biraz donuyordu. Baktığımda sadece 8 GB RAM'in göründüğünü fark ettim. Çıkarıp takmak için açtım. Gücü kapatmaya calisirken elim RAM'e çarptı ve görüntü gitti. Söküp takmama, tekiyle denememe rağmen hala görüntü yok. Fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor.

Merhaba, yaklasi 2 senedir kullandığım bilgisayar bugün biraz donuyordu. Baktığımda sadece 8 GB RAM'in göründüğünü fark ettim. Çıkarıp takmak için açtım. Gücü kapatmaya calisirken elim RAM'e çarptı ve görüntü gitti. Söküp takmama, tekiyle denememe rağmen hala görüntü yok. Fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor.
Hocam sorun bence RAM'de değil anakartın ram soketinde. Servise yollamayı deneyin.

Hocam sorun bence RAM'de değil anakartın ram soketinde. Servise yollamayı deneyin.
Garantisi biteli oldu bir süre. Sanırsam yarın bilgisayarının yolunu tutacağım. Diğer parçalara zarar gelmiş midir?

Güç düğmesi kasanın arkasında RAM'e yanlışlıkla nasıl çarptın anlamadım fakat iki RAM'i de tek tek iki yuvada denedin mi? Birisi öldüyse yenisini alırsın, ikisi de yuvalarda çalışmıyorsa anakarta baktırmak iyi olur.
Elim ramdeydi aklıma bilgisayarı kapatmam gerektiği sonradan geldi 😅 her kombinasyonu denedim sorun anakart gibi görünüyor. Yarın test ettirmeye gideceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı