Çözüldü Bozuk RAM slotu PC'ye zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MelkanUchiha

Centipat
Daha fazla  
4 tane RAM slotum var, diğer 1-2'yi kullanıyorum ve 3-4. slotlar boş. 4E taktığımda PC açılmamıştı örneğin, çalışan bir RAM'i bozuk RAM slotuna takarsam RAM ya da PC'den bir donanım bozulur mu?

Çözüm
Bozulmaz çünkü bilgisayar kendini korumaya alır, fanlar boşa döner, sadece kısa devre olursa tehlike olur.
4 tane RAM slotum var, diğer 1-2'yi kullanıyorum ve 3-4. slotlar boş. 4E taktığımda PC açılmamıştı örneğin, çalışan bir RAM'i bozuk RAM slotuna takarsam RAM'ya da PC'den bir donanım bozulur mu?

Dostum stabil yani normal çalışmayan bir RAM'i PC'ye takarsan bozulur çünkü normal bir RAM sayılmaz frekansından tut her şeyine kadar farklı sinyaller vb gider o yüzden PC bozulma ihtimali var yüksek ihtimalle bozulur diye düşünüyorum. Hem RAM bozuk olduğu için PC açtığında başka şeylerde bozulabilir buna dikkat etmelisin lütfen RAM'i takma.

Bozulmaz çünkü bilgisayar kendini korumaya alır, fanlar boşa döner, sadece kısa devre olursa tehlike olur.

Dostum stabil yani normal çalışmayan bir RAM'i PC'ye takarsan bozulur çünkü normal bir RAM sayılmaz frekansından tut her şeyine kadar farklı sinyaller vb gider o yüzden PC bozulma ihtimali var yüksek ihtimalle bozulur diye düşünüyorum. Hem RAM bozuk olduğu için PC açtığında başka şeylerde bozulabilir buna dikkat etmelisin lütfen RAM'i takma.

Biriniz bozulur biriniz bozulmaz diyor ee hangisi doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı