Bozuk RAM PC'ye zarar verir mi?

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar elime 4 adet RAM geçti baktım soketimle uyumlu ben o RAM'leri tek tek denesem eğer bozuksa PC'me zarar verir mi? Ve kasaya takmadan bozuk mu, değil mi diye anlama yolum var mı?

Arkadaşlar elime 4 adet RAM geçti baktım soketimle uyumlu ben o RAM'leri tek tek denesem eğer bozuksa PC'me zarar verir mi? Ve kasaya takmadan bozuk mu, değil mi diye anlama yolum var mı?
İstediğin gibi dene zarar gelmez eğer RAM bozuk ise görüntü gelmez ekrana. Ram i yumuşak bir silgiyle pimlerin oturduğu yeri sil temizle çalışabilir. Şahsen benimkinde böyle oldu
Hiç yaşamadım ne olur tam bilemem ama kendi hdd mi çıkarıp çalıştırdığı da görüntü alamadım. Mantıken böyle olur açacak bir sistem yoksa görüntü vermez

İstediğin gibi dene zarar gelmez eğer RAM bozuk ise görüntü gelmez ekrana. RAM'i yumuşak bir silgiyle pimlerin oturduğu yeri sil temizle çalışabilir. Şahsen benimkinde böyle oldu.

RAM lerimin markaları tamamen birbirinden ayrı eski bir PC im var onu da bozmak istemem durumum yok yenisini alacak takmadan bozukmu sağlam mı anlamanın bir yolu var mı eğer yoksa ben bu RAM modelleri farklı olduğundan BIOS mu der yoksa direk açar mı?

Hiç yaşamadım ne olur tam bilemem ama kendi hdd mi çıkarıp çalıştırdığı da görüntü alamadım. Mantıken böyle olur
RAM lerimin markaları tamamen birbirinden ayrı eski bir PC im var onu da bozmak istemem durumum yok yenisini alacak takmadan bozukmu sağlam mı anlamanın bir yolu var mı eğer yoksa ben bu RAM modelleri farklı olduğundan BIOS mu der yoksa direk açar mı?
Şöyle yap çalışan RAM'leri çıkar sonra bozuk RAM'leri teker teker tak eğer ekrana görüntü gelmez ise anla ki bozuktur

Ramler arızalarıyla ilgili sonuç verir.Bazen pc açılır Windows ta hata verir bazen bios aşamasında ram okuyamaz hata verir.Bütün bunları biz buradan bilmeyiz,siz kendiniz deneyerek ogrenebilirsiniz.Ram bozuksa pc nize bir zarar vermez ama korkunuz varsa yapmayın çöpe atın kafanız rahat olsun.Ama sağlam çıkarsa ram sahibi olursunuz.

RAM'ler arızalarıyla ilgili sonuç verir. Bazen PC açılır Windows'ta hata verir bazen BIOS aşamasında RAM okuyamaz hata verir. Bütün bunları biz buradan bilmeyiz, siz kendiniz deneyerek ogrenebilirsiniz. RAM bozuksa PC'nize bir zarar vermez ama korkunuz varsa yapmayın çöpe atın kafanız rahat olsun. Ama sağlam çıkarsa RAM sahibi olursunuz.

Arkadaşalr RAM'ler DDR 4 müş benim PC DDR 3 maalesef bu RAM'leri bilgisayarcılar takas yapar mı?

Dosya Ekleri

• 16177917205864515800781337957077.jpg
    16177917205864515800781337957077.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 94

Geri
Yukarı