Çözüldü Bozuk Trust GXT 278 soğutucu fan düğmesi nasıl tamir edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iki tane çevirmeli düğme var. Birincisini çevirince üstteki iki fan ışıkları falan yanıyor, fanlar sorunsuz çalışıyor. İkincisini çevirince alttaki iki fana hafif LED ışık geliyor ama fanlar dönmüyor. Bu düğmeyi önceden biraz aşağı doğru bastırınca ışıkları daha gür yanıyor, fanlar dönüyordu, artık o da olmuyor. Sanırım fanlarda sorun yok ama düğmede sorun var. Yuvaya tam oturmuyor mudur nedir, sorunun tam teknik adını bilmiyorum. Bunun için ne yapabilirim, nasıl tamir edebilirim, önerisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20211204_125103.jpg
    IMG_20211204_125103.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20211204_125129.jpg
    IMG_20211204_125129.jpg
    400,7 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynısı bende de var, aynı sorun bende de oldu alttaki ikisi çalışmıyordu arada bir. İçini açıp içinde direnç tarzı bir şey vardı onun hepsini yapıştırdım iletken tele. Yani ayar yapamıyorum hız olarak, açtığım anda maksimum hızda çalışıyor artık. Sanırım kronik sorun bu modelde.
Aynısı bende de var, aynı sorun bende de oldu alttaki ikisi çalışmıyordu arada bir. İçini açıp içinde direnç tarzı bir şey vardı onun hepsini yapıştırdım iletken tele. Yani ayar yapamıyorum hız olarak, açtığım anda maksimum hızda çalışıyor artık. Sanırım kronik sorun bu modelde.

Çözüm
hocam içini nasıl açabilirim evde tornavida var ama sökülecek vida falan bulamadım ya

Dostum marka model yazan yer aslında bant. Tam olarak Yozu yazan yerin üstündeki logonun tam arkasında bir vida var onu sökeceksin. Bantı düzgün çıkarırsan geri takabilirsin çıkaramazsan da bir şey olmaz vidayı takar devam edersin. Zaten içini açtığında göreceksin mekanizmayı direkt anlarsın.

Dostum marka model yazan yer aslında bant. Tam olarak Yozu yazan yerin üstündeki logonun tam arkasında bir vida var onu sökeceksin. Bandı düzgün çıkarırsan geri takabilirsin çıkaramazsan da bir şey olmaz vidayı takar devam edersin. Zaten içini açtığında göreceksin mekanizmayı direkt anlarsın.

Tamamdır hocam çok teşekkürler.

Geri
Yukarı