Bozulan araç nasıl tamir edilebilir?

• Konuyu başlatan FEDUK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 211

FEDUK

Decapat
Yer
Turkmenistan
Daha fazla  
Meslek
Berber
Herkeze arkadaşlar, şu an dayaktan yeni geldim. Aslında hata bendeydi, hız 90-100 km/s gibiydi ve ben de dayıma vitesi boşa alıyorum dedim ve bilmeden 1. vitese aldım araç toz duman oldu. Dayıma yardım etmek istiyorum, maddi durumum iyi ve bozulmuş yerlerini bilmiyorum. Ssiz bilirseniz, söyleseniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Toz duman oldu derken? Araç modeli nedir? Çoğu araçta 1. viteste koruma olur 30kmh üstünde 1. vitese geçirtmez şanzıman. Veya boşa almaya çalışırken nasıl 1'e attınız? Bana biraz uydurma hikaye gibi geldi. Bahsedilen hızlarda seyir vitesi ya 3 ya 4 ya 5'tir. Bunların hiçbirinden yanlışlıkla 1'e atamazsınız. En azından boşa atmak için değil mi?

Herkeze arkadaşlar, şu an dayaktan yeni geldim. Aslında hata bendeydi, hız 90-100 km/s gibiydi ve ben de dayıma vitesi boşa alıyorum dedim ve bilmeden 1. vitese aldım araç toz duman oldu. Dayıma yardım etmek istiyorum, maddi durumum iyi ve bozulmuş yerlerini bilmiyorum. Ssiz bilirseniz, söyleseniz?
O hızda vitesi 5.konumdan nasıl 1'e taktığınızı anlam veremedim ki vitesin 1'e geçmesi için vites kutusunu cart curt şeklinde zorlamanız gerekir. Serzenişinizin doğru olduğunu varsayarak demek istiyorum ki paranın çözemeyeceği şey yoktur.

Öncelikle 1'e normal şartlarda geçmez geçmesi için ciddi bir kuvvet uygulayarak senkronajları sıyırmıs olman lazım bir sekilde geçirdiğini varsayarsakta araç aşırı yüksek devir çevireceği için pistonlar sekman başları erimesine kadar gider burada söyleyeceğimiz şeyler sadece tahmin ustanın görmesi lazım fakat muhtemelen motorun rektifiye görmesi ve şanzımanın değişmesi gerekecek. Aracı bilmeden fiyat söylenemez ama en iyi ve en kötü senaryoda ortalama 20-50 bin TL arası masraf çıkacaktır. Ek olarak 1'e geçtiğini fark edip anında debriyaj basıp aracı manuel olarak boşa aldıysanız hiçbir şey olmamış olma ihtimali de mevcut fakat tozu dumana kattık demenden ötürü bu durumun olmadığını varsayıyorum :)

Sanırım araç sürmeyi yeni öğreniyorsunuz sakın ama sakın 90-100kmh gibi yüksek hızlarda aracı boşa almayın. Vites boştayken kontrolü kaybetme ihtimali her zaman mevcuttur seninle araç arasında bir bağ kalmaz. bunu onaylayan dayınınızda da suç var.

Son düzenleme:
Toz duman oldu derken? Araç modeli nedir? Çoğu araçta 1. viteste koruma olur 30kmh üstünde 1. vitese geçirtmez şanzıman. Veya boşa almaya çalışırken nasıl 1'e attınız? Bana biraz uydurma hikaye gibi geldi. Bahsedilen hızlarda seyir vitesi ya 3 ya 4 ya 5'tir. Bunların hiçbirinden yanlışlıkla 1'e atamazsınız. En azından boşa atmak için değil mi?
Benden günah gitdi diyerekden aldım 1. vitese daha vitesleri yeni öğreniyorum öyle kuvvetli aldım 1. vitese önce kendimden gurur duydum 5 saniye sonra olanları anladım.

Sanayi yolları taştan, geliyor bahtsız bedevi yavaştan.

Geçmiş olsun.
Sağol.

Ahh moderasyon ahh ahh :)

Araca kapak taşlama yapmak gerek. Kapak sökülecek, yarı kısmına kadar toprağa gömülecek, kızgın öfkeli bir kalabalık bulunup recm edilecek. Kol çıkarmışsa sanayide ortopedicilere, yatak sardıysa bohçacılara gitmen gerek.

Geri
Yukarı