Hasarlı araç alınır mı?

Tramer 30-40 olunca olmuyor mu okanercim. Pert kaydı olmadıktan sonra tramerin ne önemi var :)

Aşağılamayı ve ukalalığı kes tramer 20.000 TL'nin altında oldukça sıkıntı olmaz linea ve symbol gibi araçlarda. Ağır hasar kayıtlı araçlar alınmaz tabii ki linea ve symbol gibi arabalarda tramer normal.

Aşağılamayı ve ukalalığı kes tramer 20.000 TL'nin altında oldukça sıkıntı olmaz linea ve symbol gibi araçlarda. Ağır hasar kayıtlı araçlar alınmaz tabii ki linea ve symbol gibi arabalarda tramer normal.
Aşağıladığım yer neresi orayı tam anlayamadım. Yine bilgisizliğinle fark yaratıyorsun. Tramerin hiçbir önemi yok. 2016 yılından 17.000₺ trameri vardır. Diğer aracın 2023 yılında 32.000₺ trameri vardır. 2016 yılındaki aracın sol 2 kapısı değişir sol ön çamurluk boyanır sol ön far değişir 17.000₺ tramer çıkmıştır. 2023deki aracın sadece tamponu ve farı değişir 32.000₺ trameri çıkar. Senin gibi otomobil dünyasına ve piyasaya uzak arkadaşlarımızda 17.000tl tramer oo çok iyi der. Diğeri 32.000₺ trameri var bu alınmaz der :D

Ayrıca pert kaydı olmadıktan sonra bir aracın 4 kapısı değişik tramersiz
diğer araç 4 kapısı değişik 30.000tl tramerli. Bu 2 araç arasında ne fark var ikisinde de her şey aynı. Sadece adam sigortaya işletmemiş bu kadar. Neyse forumda vakit geçirdikçe öğreniyorsun.

Aşağıladığım yer neresi orayı tam anlayamadım. Yine bilgisizliğinle fark yaratıyorsun. Tramerin hiçbir önemi yok. 2016 yılından 17.000₺ trameri vardır. Diğer aracın 2023 yılında 32.000₺ trameri vardır. 2016 yılındaki aracın sol 2 kapısı değişir sol ön çamurluk boyanır sol ön far değişir 17.000₺ tramer çıkmıştır. 2023'teki aracın sadece tamponu ve farı değişir 32.000₺ trameri çıkar. Senin gibi otomobil dünyasına ve piyasaya uzak arkadaşlarımızda 17.000TL tramer oo çok iyi der. Diğeri 32.000₺ trameri var bu alınmaz der :D

Ayrıca pert kaydı olmadıktan sonra bir aracın 4 kapısı değişik tramersiz
Diğer araç 4 kapısı değişik 30.000TL tramerli. Bu 2 araç arasında ne fark var ikisinde de her şey aynı. Sadece adam sigortaya işletmemiş bu kadar. Neyse forumda vakit geçirdikçe öğreniyorsun.

Bilgisizlik sende aslında tramer hasar kaydı gibi şeyler önemlidir sadece senin kafandaki arabayı anlamıyorum tramere önem vermiyorsun ama aracın fiyatını düşüren bir şey. Bende şirket çıkması bir Renault Symbol var 4.500 TL trameri olduğu için değeri düştü.

Son düzenleme:
Bilgisizlik sende aslında tramer hasar kaydı gibi şeyler önemlidir sadece senin kafandaki arabayı anlamıyorum tramere önem vermiyorsun ama aracın fiyatını düşüren bir şey. Bende şirket çıkması bir Renault Symbol var 4.500 TL trameri olduğu için değeri düştü.
İkimizde sıfır aynı megane alalım bayiden. İkimizde aynı kazayı yapalım. Sadece sol ön kapı değişecek ve sol arka kapı boyanacak. Sen kaskondan yaptırırsın 35.000₺ tramer çıkar. Ben dışarıda ahmet ustada yaptırırım tramersiz aracım. Sonuç olarak ikiside 1 değişen 1 boyalı. Bahsettiğim olay bu. Tramer takılınacak bir olay değil pert olmadıktan sonra.

Ben arabada motor mekanik ve içinin temiz olması dışında hiçbir şeye önem vermiyorum. Fiyatı gerçekten ederi olsun tavanı ekli arabada alırım. Boyalı demiyorum bak ekli. En az 3 sene binsem her türlü satıcam zaten. Hayatım boyunca elde kalan araba görmedim çünkü. Tüm airbagleri patlak şasi podye ağır işlemli aracı sabah aldık akşam ilana koymamızla kaldırmamız bir oldu anında satıldı. Düzgün fiyat yazarsan her araç satılır. Ama buraya gelip böyle bir aracı sorsan asla alma satamazsın elinde kalır derler. Adam komple boyalı airbagleri patlak arabasına hatasıza yakın fiyat yazarsa tabiki elinde kalır.

İkimizde sıfır aynı Megane alalım bayiden. İkimizde aynı kazayı yapalım. Sadece sol ön kapı değişecek ve sol arka kapı boyanacak. Sen kaskondan yaptırırsın 35.000₺ tramer çıkar. Ben dışarıda Ahmet ustada yaptırırım tramersiz aracım. Sonuç olarak ikisi de 1 değişen 1 boyalı. Bahsettiğim olay bu. Tramer takılınacak bir olay değil pert olmadıktan sonra.

Ben arabada motor mekanik ve içinin temiz olması dışında hiçbir şeye önem vermiyorum. Fiyatı gerçekten ederi olsun tavanı ekli arabada alırım. Boyalı demiyorum bak ekli. En az 3 sene binsem her türlü satacağım zaten. Hayatım boyunca elde kalan araba görmedim çünkü. Tüm airbagleri patlak şasi podye ağır işlemli aracı sabah aldık akşam ilana koymamızla kaldırmamız bir oldu anında satıldı. Düzgün fiyat yazarsan her araç satılır. Ama buraya gelip böyle bir aracı sorsan asla alma satamazsın elinde kalır derler. Adam komple boyalı airbagleri patlak arabasına hatasıza yakın fiyat yazarsa tabii ki elinde kalır.

Tramersiz dersek yalan söylemiş gibi olur pert olursa direkt ağır hasar kayıtlı geçer tramer her zaman fiyata etki eder.

Bizim ülkemizde neden şu durum var hiç anlamıyorum. Araba boyalıysa ya da değişeni varsa alınmaz abi vs gibi bir düşünce çok komik geliyor. Boyandıysa ne olmuş? Ya da bir parçası orjinal bir parçayla değiştiyse ne olmuş? Yani ne güzel yenilenmiş diyip geçeceğimiz yerde tam tersini düşünüyoruz. Yurtdışında insanlar bu duruma gülüyor resmen bu arada. Perti çıkmış ya da yan sanayi ürünlerle doldurulmuş arabalardan bahsetmiyorum.

Bu mantıkla bakarsak evimizi de boyayıp yenilememiz değer düşürmesi lazım bana inanılmaz saçma geliyor. Tamamen zamanında birileri tarafından topluluğa empoze edilmiş bir saçmalık.

Yeni konular

Geri
Yukarı