Bozulan HDD'deki verile kurtarılabilir mi?

HotMyth

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
-
SSD veya HDD modeli
Seagate 1TB Barracuda 7200 rpm
Anakart
ASUS PRIME B450M-K
Selam arkadaşlar, dün bilgisayarıma yeni SSD taktım. Bilgisayarda hem SSD hem de HDD var. HDD'nin içinde bana lazım olan bilgiler olduğu için hiç format vs. atmadan yeni SSD'yi takıp sıfırdan Windows 11 kurdum. Sorun şu ki kurulumu yaptıktan sonra HDD'de bozuldu. Formattan önce hiçbir sıkıntısı yoktu ancak şimdi açmaya çalıştığımda çok zor açılıyor ve içindeki hiçbir fotoğraf vs. dosyayı açamıyorum ve klasöre girdiğim zaman genelde donuyor yada komple masaüstü falan gidip siyah oluyor. Görev Yöneticisi'nden baktığımda sürekli %100 de olduğunu fakat hiçbir veri akışının olmadığını fark ettim. Ardından HD Tune programı ile error scan yaptım ve aşağıdaki resimle karşılaştım. Benchmark'da direkt read error hatası alıyorum. Health kısmı zaten gözükmüyor. Formattan önce kasanın içini elektrikli süpürge ve saç kurutma makinesi ile temizlediğim için mi böyle oldu ya da format atmadan önce Windows 10 kuruluydu ben yeni SSD'ye Windows 11 kurdum ondan mı oldu bilmiyorum. Merak ettiğim şey bu HDD hiçbir şekilde kurtarılamaz mı ya da içindeki verileri bir şekilde alamaz mıyım? Bilenler cevaplayabilirse sevinirim.
red.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı