Brave aşırı pil tüketimi

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Alt tarafı bir tarayıcı 2 saat kullanmışım neredeyse PUBG kadar şarj harcamış. Şu an AOSP voltage OS ROM kullanıyorum, önceden de birçok kez ROM değiştirmiştim. Hepsinde aynı orantıda şarj tüketiyor. Önerebileceğiniz Brave kadar kullanışlı browser var mı?
Not: Chrome, Opera, Firefox hariç.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230225-145306_Ayarlar.png
    Screenshot_20230225-145306_Ayarlar.png
    90,8 KB · Görüntüleme: 77
Alt tarafı bir tarayıcı 2 saat kullanmışım neredeyse PUBG kadar şarj harcamış. Şu an AOSP voltage OS ROM kullanıyorum, önceden de birçok kez ROM değiştirmiştim. Hepsinde aynı orantıda şarj tüketiyor. Önerebileceğiniz Brave kadar kullanışlı browser var mı?
Not: Chrome, Opera, Firefox hariç.

Brave'in güvenliğini kapatın düzelir. Diğer tarayıcılardan daha iyi olduğu belli. Uygulama içinde arka plan sınırlandırması ekleyebilirsiniz. Brave arka planda 1 sekmesi bile açık kalsa şarj yemesi olası durum. Sekme açık ise kapatın.

Brave'in güvenliğini kapatın düzelir. Diğer tarayıcılardan daha iyi olduğu belli. Uygulama içinde arka plan sınırlandırması ekleyebilirsiniz. Brave arka planda 1 sekmesi bile açık kalsa şarj yemesi olası durum. Sekme açık ise kapatın.

Hocam şu an 162 sekme açık arkada ve kapatamam maalesef. Güvenliği nasıl kapatıyoruz?

Hocam şu an 162 sekme açık arkada ve kapatamam maalesef. Güvenliği nasıl kapatıyoruz?

Bunu diyorsanız kapalı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230225-150439_Brave.png
    Screenshot_20230225-150439_Brave.png
    55,6 KB · Görüntüleme: 70
Brave herhangi bir sekme yokken de Norton çok fazla arka plan verisi tükettiğini belirtiyordu.

Ben artık telefonda Vivaldi kullanıyorum. Özellikle sekme ayarını açınca masaüstü tarayıcısı gibi oluyor ve kullanımı rahatlıyor. Reklam engelleme ayarlarını yapmama rağmen Brave kadar iyi değil. Ama rahatsız etmiyor. Koyu temaları sitelere özel kapatma ayarı olması da başka bir öne çıkan özelliği.

Ayrıca Brave üzerinde arama motorunu açarken uygulamanın aşağı atması gibi bir sorun yaşıyorum. O sorundan da bezdim. Masaüstü sürümündeki ağırlığın aynı şekilde telefonda da devam ettiğini düşünüyorum. Tarayıcının geliştiricilerinin çözeceği bir sorun. Bu yüzden yavaştan sekmeleri başka bir tarayıcıda açarak tarayıcı değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Brave üzerinde arama motorunu açarken uygulamanın aşağı atması gibi bir sorun yaşıyorum. O sorundan da bezdim. Masaüstü sürümündeki ağırlığın aynı şekilde telefonda da devam ettiğini düşünüyorum.

Bunu bende yaşıyorum, gerçekten kanser ediyor insanı.

Geri
Yukarı