Brave ayarı nasıl olmalı?

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba. Brave kurdum. Chrome kıyasla daha fazla RAM tüketiyor. Normalde Chrome kıyasla daha fazla mı RAM harcıyor? Yoksa ayar mı yapmam gerekiyor?

Chromium tabanlı tarayıcılarda hiç fark yaratacak kadar RAM kullanımı farkı gördüğümü hatırlamıyorum. Genelde eklentiler, dahili özellikler bu durumu etkiler. Brave dahili reklam önleyici, gizlilik koruması gibi özelliklerinden dolayı yüksek harcıyordur. Chrome'a yeni gelmiş, Edge'de nesillerdir olan bellek tasarrufu özelliği Brave'de de olması lazım. Açık mı diye kontrol et ve Chrome ile kıyaslarken reklam önleyici bir eklenti (ublock gibi) ekleyerek kıyasla.

Chromium tabanlı tarayıcılarda hiç fark yaratacak kadar RAM kullanımı farkı gördüğümü hatırlamıyorum. Genelde eklentiler, dahili özellikler bu durumu etkiler. Brave dahili reklam önleyici, gizlilik koruması gibi özelliklerinden dolayı yüksek harcıyordur. Chrome'a yeni gelmiş, Edge'de nesillerdir olan bellek tasarrufu özelliği Brave'de de olması lazım. Açık mı diye kontrol et ve Chrome ile kıyaslarken reklam önleyici bir eklenti (uBlock gibi) ekleyerek kıyasla.

Chrome ayarlarını import ettim. Ondan şüpheleniyorum. Kontrol edeyim.

Geri
Yukarı