Çözüldü Brave Browser çok fazla GPU kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Befo

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ben Opera GX'den arkadaşımın tavsiyesi üzerine Brave Browser'a geçiş yaptım. Arkadaşım bu tarayıcının para kazandırdığını söyledi. Ben de kabul edip yükledim. Fakat aklımda bir soru var, bu tarayıcı bilgisayarımızda mining mi yapıyor? Opera kullanırken GPU kullanımı maksimim %6 olmuştu. Bunda ise 20-25'lerde takılıyor. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Çözüm
Tarayıcılarda donanım hızlandırması bulunur, bu ayar GPU ve RAM kullanımını çok fazla bir şekilde arttırır ancak videolarda ve internet oyunlarında çok daha fazla performans alırsınız, ayarı kapatırsanız düzelir.
Donanım hızlandırmayı kapattığım zaman video izlemezken bile CPU kullanımı %30-35'lere çıktı.
Bence donanım hızlandırmayı kullanmalısınız, oyun oynamıyorsanız GPU kullanmanıza gerek yok.
Oyun oynarken de tarayıcıyı kapatabilirsiniz.
Tarayıcılarda donanım hızlandırması bulunur, bu ayar GPU ve RAM kullanımını çok fazla bir şekilde arttırır ancak videolarda ve internet oyunlarında çok daha fazla performans alırsınız, ayarı kapatırsanız düzelir.
Donanım hızlandırmayı kapattığım zaman video izlemezken bile CPU kullanımı %30-35'lere çıktı.
Bence donanım hızlandırmayı kullanmalısınız, oyun oynamıyorsanız GPU kullanmanıza gerek yok.

Çözüm

Ya CPU, ya da GPU. Karar sizin. Başka yol ile çözülmez maalesef.

Teşekkür ederim, konu kilit.

Yeni konular

Geri
Yukarı