Brave ile para kazanmak yasal mı?

Anunswin

Hectopat
Arkadaşlar Brave tarayıcısı internetteki reklamları engelliyor bize de kendi reklamlarıyla para kazandırıyor ya, bu yasal mı? Sadece bu ay Brave kullandım diye 10₺ kazandım ama yasal değil ise haramdır almayacağım parayı yasal değilse.

Arkadaşlar Brave tarayıcısı internetteki reklamları engelliyor bize de kendi reklamlarıyla para kazandırıyor ya, bu yasal mı? Sadece bu ay Brave kullandım diye 10₺ kazandım ama yasal değil ise haramdır almayacağım parayı yasal değilse.
Piyango oynamak yasal ama haram. Senin konu çok başka yerele sapar gibi duruyor.

Kardeşim polemik yaratmak istemem ama haram olduğu nerede yazıyor?

Hocam konu dinse şöyle bir mantıkla düşünelim o reklamları kapatmak için bir şey veremiyorsun yani mesela google adsye para veriyim ve reklamlar kapansın gibi ama o reklamlarıda görmek istemiyorsun sen de bunu kapatmak için farklı bir şey kullanıyorsun buraya kadar sıkıntı yok ve kullandığın farkli şey kendi reklamlarını gösteriyor buraya kadarda sıkıntı yok. Din konusundan helal/haram gibi bir sıkıntı yok fakat yasallığı bilmiyorum. Ama şunuda düşünmek lazım insanlar bundan para kazanıyor sen onların kazancını engelliyorsun.

Piyango oynamak yasal ama haram. Senin konu çok başka yerele sapar gibi duruyor.

Aslında evet çok doğru söylüyorsunuz.

Kardeşim polemik yaratmak istemem ama haram olduğu nerede yazıyor?

Hani sonuçta reklamcılar reklam yapmak için o kadar para ödüyorlar ya adamın emeği gasp ediliyor bir bakıma buradan yola çıktım.

Yasaldır ve haram değildir.

Ayrıca İslam mantık dinidir, her şeyi başkasına sorup onaylatmanıza gerek yok. Mantıklı bir şekilde düşünerek sonuçlara ulaşabilirsiniz zaten. Düşünüp sorgulamak zor geliyor insanlara tabii, orası ayrı.

Bazen çok kararsız kalabiliyorum.

En basitinden YouTube'a içerik üreten insanlar, video aralarında çıkan reklamlar üzerinden geçiniyor. Onların reklamlarını engellediğine göre onların kazancını elinden alıyorsunuz. Büyük ayıp.

Evet bu da var.

images (5).jpeg

Yasaldır ve haram değildir.

Ayrıca İslam mantık dinidir, her şeyi başkasına sorup onaylatmanıza gerek yok. Mantıklı bir şekilde düşünerek sonuçlara ulaşabilirsiniz zaten. Düşünüp sorgulamak zor geliyor insanlara tabii, orası ayrı.
Haram nasıl olmaz? Siz yanlış düşünmüşsünüz, düşüncenizi bir başkasına sorup onaylatmanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı