Brave ile para kazanmak yasal mı?

Evet haramdır. Sitenin reklamlarını engelleyerek kendi reklamlarını göstererek hem hakka giriyorlar siz de o haktan yararlanıyorsunuz. Mesela ben reklam engelleyici kullandığım için üzerimde hep bir günah ağırlığı hissediyorum.

Takmayın bu kadar ya.

Evet haramdır. Sitenin reklamlarını engelleyerek kendi reklamlarını göstererek hem hakka giriyorlar siz de o haktan yararlanıyorsunuz. Mesela ben reklam engelleyici kullandığım için üzerimde hep bir günah ağırlığı hissediyorum.

Bence de doğru söylüyorsunuz çok büyük bir tereddüte düştüm ama bundan sonra Brave kullanmama kararı aldım.

Bence de doğru söylüyorsunuz çok büyük bir tereddüte düştüm ama bundan sonra Brave kullanmama kararı aldım.
Ben aslında tam tersini ima etmiştim. Mantığına uyuyorsa o parayı harca.

Ben aslında tam tersini ima etmiştim. Mantığına uyuyorsa o parayı harca.

Hocam ben hakka girmeyeyim de ben geri Chrome'a döndüm hemen kaldırdım Brave'ı. Unutmayalım kul hakkı ödemek kolay değil kul ile kul arasında sorun yok hakka gireceğime 30 saniye reklam da izlerim.
O 10 TL'de insanların rızkı vardı, yaptığın büyük günah ve haram.(!)

Parayı kartıma çekmedim Brave cüzdanım da duruyor. Zaten sildim tarayıcıyı. Para da kalsın almam.

Haram nasıl olmaz? Siz yanlış düşünmüşsünüz, düşüncenizi bir başkasına sorup onaylatmanız gerek.
Aynen hocam haklısınız. Hocalara soralım değil mi mesela? Hani şu krediyi özel bankadan alırsanız haramdır, ama bizim söylediğimiz bankalardan kredi kullanırsanız haram değildir diyen hocalara soralım değil mi?

Hocam ben hakka girmeyeyim de ben geri Chrome'a döndüm hemen kaldırdım Brave'ı. Unutmayalım kul hakkı ödemek kolay değil kul ile kul arasında sorun yok hakka gireceğime 30 saniye reklam da izlerim.

Parayı kartıma çekmedim Brave cüzdanım da duruyor. Zaten sildim tarayıcıyı. Para da kalsın almam.

Parayı bana at helal et. Sana geri atayım sorun olmaz.

Technopat ile dosta doğru 😇

Ekleme: Ayrıca diyanet kendisinin kazandığı faizi helal olarak nitelendirdi. Kime neyi soracaksınız gelmiş burada fıkıhçılık oynuyorsunuz. Eğer Allah varsa ve diyaneti şuan taşlamayıp senin kazandığın 10 liranın peşine düşerse öyle kudretliyi ben ayakta alkışlarım dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı