Brave internet tarayıcısı kullanmak mantıklı mı?

Upssro

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I7-11800H / RTX 3060 (Mobile) / 16GB Ram / 500 GB SSD /
Monster Tulpar T5 V20.3
Meslek
Öğrenci / Hukuk
Şu an aktif olarak Opera GX kullanmaktayım ve birçok kişinin Brave adlı tarayıcığa geçtiğini gördüm ve bende merak ettim ama Brave hakkında hiçbir fikrim yok. Sizce Opera GX'den Brave'e geçilir mi ve Brave'in diğer internet tarayıcılarından farkları nelerdir?

Brave'ın diğer tarayıcılardan öne çıkma konusu gizlilikti. Şahsen inanmıyorum. Hız olarak bilgisayarında hangi tarayıcı hızlıysa onu kullan. Edge bayağı hızlı diyebilirim.

Sizce Opera GX'den Brave'e geçilir mi ve Brave'in diğer internet tarayıcılarından farkları nelerdir?
İkisi de Chromium tabanlı yanli Chrome'nin yandan yedirilmiş ve modlanmış hali.
Ben daha erişilebilir bir tarayıcı istiyorum derseniz Opera GX, daha az kaynak kullansın istiyorum derseniz Chrome, daha özelleştirilebilir bir tarayıcı istiyorum derseniz Mozilla Firefox öneririm.

Opera GX kafa karıştırıcı olamalı diye düşünüyorum. Çünkü karmaşık bir tasarımı var sanki. Renk uyumları falanda iyi değil sank. Kullanımı iyi değildir bence.

Brave çok sade bir tarayıcı.

1694470707402.png

Chrome'dan daha güvenli.
Chromium bazlı bir tarayıcının "Chrome'dan güvenli" demeye utanmamanız komikti bu arada.

Brave'ın diğer tarayıcılardan öne çıkma konusu gizlilikti. Şahsen inanmıyorum. Hız olarak bilgisayarında hangi tarayıcı hızlıysa onu kullan. Edge bayağı hızlı diyebilirim.
Tamamen bağımsız bir yazılım değildi, zaten şimdi gizlilikle de öne çıkmıyorlar bomboş bir tarayıcı olarak kaldı.

Çünkü karmaşık bir tasarımı var sanki. Renk uyumları falanda iyi değil sank. Kullanımı iyi değildir bence.
Özelleştirilebiliyor ayarlardan.

Chromium bazlı bir tarayıcının "Chrome'dan güvenli" demeye utanmamanız komikti bu arada.

Chromium'la Chrome'un farkını ayırt edemeyip komik olan sensin.

Yandan yiyen Chrome'dur. Chromium'un üzerine kurduğu eklentileri kullanıcılara hayrına vermiyor. Güvensiz deme sebebimiz virüs kapacak olmamız falan değil. Gizlilik canım benim. Kullanıcı verilerini toplayıp toplamamasıdır bazıları için önemli olan. Google'nin bunu yapmadığına inanıyor musun gerçekten? Brave'de bir inanç söz konusu değil çünkü açık kaynak kodlu. Güvenmeyen açıp bakabiliyor.

Hepsini geçtim hız açısından daha başarılı oluşu bile tek başına kullanıbilir kılıyor. Chrome'la aynı tabana sahip olması da Chrome ekosistemine alışmış kullanıcıların yabancılık çekmemesi açısından büyük bir artı.

Şimdi cevap vereceksen öyleydi böyleydi demek yerine Brave'nin sana yaşattığı "bomboş" deme cesareti veren o sorunu söyle.

1 yıla yakın Brave kullandım. İyiydi güzeldi ama nedense bazı sitelerde kasıyormuşçasına takılıyordu. Bu sebeple Edge'e geçtim. Onu da yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum ve memnunum. Gizliliğe takılmana gerek yok, Brave de arkadaşların söylediği gibi Chromium tabanlı.

Geri
Yukarı