Brave internet tarayıcısı kullanmak mantıklı mı?

1 yıla yakın Brave kullandım. İyiydi güzeldi ama nedense bazı sitelerde kasıyormuşçasına takılıyordu. Bu sebeple Edge'e geçtim. Onu da yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum ve memnunum. Gizliliğe takılmana gerek yok, Brave de arkadaşların söylediği gibi Chromium tabanlı.

Chromium'a sallayan kimse yok arkadaşlar. Chromium açık kaynak kodlu bir tarayıcı ve çok sade. İçi bomboş. Chrome, Chromium'a Google hizmetlerinin entegre edilmiş hali. Gizlilik tartışması Chromium'la ilgili değil. Chromium'un üzerine inşa edilen çeşitli tarayıcılarda. Gizlilik açısından bakarsak Edge'de Chrome'un Microsoft'a veri gönderen versiyonu. O da Chromium tabanlı.

Gizlilik canım benim.
Zaten gidip google/youtube kullanacak bunu kuran adam, ne gizliliğinden bahsediyorsun? Ayrıca canımlı konuşmazsan sevinirim eşcinsel gibi duruyor böyle yazman, beni rahatsız ediyor.
Kullanıcı verilerini toplayıp toplamamasıdır bazıları için önemli olan.
Technopat bile veri topluyor Hocam, bu kadar korkuyorsanız direkt hiç sanal şeyler kullanmayın.
Şimdi cevap vereceksen öyleydi böyleydi demek yerine Brave'nin sana yaşattığı "bomboş" deme cesareti veren o sorunu söyle.
Özgün bir yazılım bile olmaması komik, gizlilik istiyorsan git Mozilla kullan.

Brave kesinlikle çok iyi bir tarayıcı lakin bir kaç sitede sıkıntı yaşadım o yüzden edge kullanıyorum şu an( izin vermeme rağmen videolar açılmıyordu tuhaf hatalar veriyordu ve bu sadece brave de oluyor ).

Hepinizin cevapları için çok teşekkür ederim ve şöyle bir soruyla konuyu canlandıracağım😁.
Opera GX mi Edge mi?

Ben memnun değilim en kısa sürede değiştireceğim. Hem yavaş hem de gereğinden fazla gizli. Opera'da veya başka bir tarayıcıda Google sekmesine bir şey yazdığımda altta onunla ilgili veya yazdığım şey direkt çıkıyordu. Mesela herhangi bir ünlünün adı. Ama Brave'de illa o ismi tamamen yazmam gerekiyor çünkü altta yazı çıkmıyor. Tek el kullanmak zorunda kaldığım zamanlarda çok erindiriyor insanı bu durum.

İlk SS Brave, ikinci SS Opera.

Dosya Ekleri

• gggg.png
    gggg.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 22
  • asdsada.png
    asdsada.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 30
Zaten gidip google/youtube kullanacak bunu kuran adam, ne gizliliğinden bahsediyorsun? Ayrıca canımlı konuşmazsan sevinirim eşcinsel gibi duruyor böyle yazman, beni rahatsız ediyor.

Technopat bile veri topluyor Hocam, bu kadar korkuyorsanız direkt hiç sanal şeyler kullanmayın.

Özgün bir yazılım bile olmaması komik, gizlilik istiyorsan git Mozilla kullan.

Senin Brave'de bulacağın tek sıkıntı canım kelimesinin eşcinsel gelmesi olur. Daha bir kelimeyi ne anlamda kullandığımı anlamaktan acizsin. Ayrıca ne alakası var?

Tabii haklısın alakalı bir şey söyleyemiyorsun mesajı uzun tutman lazımdı.

İnternet Google/Youtube'tan ibaret değil. Bu kadar düz mantık sınıflandırma yapamazsın.

Kullanmadığın aşikar. Brave'ye özgün birçok özellik var. Özgünlükten ne anlıyorsun sen?

Hala komik deyip komik olan şeyi söylemeden geçiyorsun. Hangi özelliği çalıntıymış?

Senin Brave'de bulacağın tek sıkıntı canım kelimesinin eşcinsel gelmesi olur. Daha bir kelimeyi ne anlamda kullandığımı anlamaktan acizsin. Ayrıca ne alakası var?

Tabii haklısın alakalı bir şey söyleyemiyorsun mesajı uzun tutman lazımdı.

İnternet Google/Youtube'tan ibaret değil. Bu kadar düz mantık sınıflandırma yapamazsın.

Kullanmadığın aşikar. Brave'ye özgün birçok özellik var. Özgünlükten ne anlıyorsun sen?

Hala komik deyip komik olan şeyi söylemeden geçiyorsun. Hangi özelliği çalıntıymış?
Chromium tabanlı olmasından dolayı Chrome'un çakmasi derse pata küte osururum.
Brave, mantıklı. Kaynak kullanımı, arayüz ideal.

Chromium tabanlı olmasından dolayı Chrome'un çakmasi derse pata küte osururum.
Brave, mantıklı. Kaynak kullanımı, arayüz ideal.

Kesinlikle. Hayır o kadar gizlilik takıntılı olmamama rağmen Brave kullanıyorum ve gayet güzel. Bana bir sıkıntı çıkarmadı. Sırf kendisi kullanmıyor diye Chrome'la aynı tabana sahip olması gibi saçma sebepler uydurup kötülemeye çalışıyor. Altını doldursa kendince eleştirmiş der geçerim.

Mesela @Sailaner 'da Brave'yi eleştirmiş. Bunları ona değil de diğer arkadaşa söyleme sebebim onun kendi deyimiyle "bomboş" konuşması. Arkadaş beğenmediği şeyleri söyleyerek eleştirmiş. Böyle bir eleştiriye lafım olmaz. Beğenmemişse beğenmemiştir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı