Brave vs Firefox

Brave kullanıyorum, HDD kullandığımdan olabilir fakat Firefox çok yavaş geldi bana. Yine de bazı ayarlarla güzel olabilir.

@Samotne Ciasteczka

Firefox Windows'ta berbat. Kullanmayın. Linux'ta kullanılır ama Windows'ta berbat. Ayarlar veya HDD ile alakası yok.

Brave, Edge veya Vivaldi öneririm. Firefox ile uğraşmayın.

Firefox Windows'ta berbat. Kullanmayın. Linux'ta kullanılır ama Windows'ta berbat. Ayarlar veya HDD ile alakası yok.
Peki.

1613420385250.png

1613420435068.png

1613420319144.png

RAM tasarrufu edeyim derken CPU'dan kaybettim.

Sistemi merak edersen:

i5 10210U
8 GB RAM.
1 TB HDD.

20 tane aynı sekme ve site.

Ben Brave de kullandım HDD kullanıyorum Firefox Nightly hepsinden hızlı geldi , arkadaşların yorumunu okuyunca yazma ihtiyacı hissettim hatta Firefoxtan önce Brave Nightly kullanıyordum

Peki.

Eki Görüntüle 881218
Eki Görüntüle 881222

Eki Görüntüle 881215

RAM tasarrufu edeyim derken CPU'dan kaybettim.

Sistemi merak edersen:

i5 10210U
8 GB RAM.
1 TB HDD.

20 tane aynı sekme ve site.
CPU ve RAM kullanımı Brave'de korkunç durumda evet ama aşırı seri. Firefox aşırı hantal ve bu yıllardır öyle. Kısacası, tasarruf ediyorsun evet ama performansı berbat ve Firefox çok hızlı şişiyor. Manuel GC yapmak lazım. Brave zaten o açığını yavaş yavaş kapatıyor. Brave ve Firefox'da yıllardır RAM sızıntıları var.

CPU ve RAM kullanımı Brave'de korkunç durumda evet ama aşırı seri. Firefox aşırı hantal ve bu yıllardır öyle. Kısacası, tasarruf ediyorsun evet ama performansı berbat ve Firefox çok hızlı şişiyor. Manuel GC yapmak lazım. Brave zaten o açığını yavaş yavaş kapatıyor. Brave ve Firefox'da yıllardır RAM sızıntıları var.
Aslında birkaç animasyon ve RAM iyileştirilmesi yapılırsa uçar bu tarayıcı :D

Geri
Yukarı